top of page

Новини

«Зустріч з педагогами-християнами м. Лебедин»

     

З метою сприяння відродження віри, духовності та моральних засад 20 червня відбулася зустріч вихованок закладу з педагогами-християнами м. Лебедин, під час якої дівчата мали можливість поділитися власними сумнівами щодо майбутнього, проаналізувати шлях до здійснення мети, отримати відповіді на болючі питання, звернутися зі щирою колективною молитвою до Господа. Цікаве живе спілкування та солодкі подарунки зробили зустріч приємною та позитивною.

 

АРХІВ НОВИН

«Розширене засідання методичних комісій»

     

19 червня у методичному кабінеті закладу відбулося розширене засідання методичних комісій вихователів і класних керівників, викладачів суспільно-гуманітарного та природничо-математичного циклів, викладачів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання. Цілющий методичний чай – така нетрадиційна форма засідання дозволила кожному учаснику поспілкуватися з колегами у неформальній обстановці та отримати позитивні емоції під час чаювання за круглим столом. Керівники методичних комісій звітували за роботу протягом 2013-2014 навчального року, аналізуючи виконання планів роботи методичних комісій, ділячись завданнями на перспективу, даючи оцінку проведеним заходам та називаючи недоліки роботи, причини їх виникнення та шляхи  подолання. Кожен учасник методичної комісії презентував підсумок роботи над темою самоосвіти: виступи, методичні розробки, участь у конкурсах тощо. Найцікавішими засіданнями методичних комісій закладу, проведених протягом року, були педагогічні читання «Багатогранність творчої спадщини В.О. Сухомлинського» (вересень), педагогічна майстерня «Основні форми та методи формування професійних компетентностей учнів» (листопад), майстер-клас «Методика проведення виховної години» (грудень), семінар  «Ігрові технології навчання» (березень) та інші. Гідним результатом роботи над самоосвітою стали методичні напрацювання вчителя світової літератури Тріщенко Л.М., майстра виробничого навчання Кобзар Н.В., вихователів Більченко М.В., Максименко Н.Л. та ін.

 

«Нумо, дівчата!»

     

17 червня з метою розвитку  творчих здібностей вихованок, кмітливості  та вправності, формування естетичного смаку, виховання  поваги в особистих стосунках, почуття колективізму та взаємодопомоги, зміцнення взаємовідносин у групах, виявлення практичних знань та умінь, навичок в певних життєвих ситуаціях    вихователем Максименко Н.Л. був проведений розважально-пізнавальний захід «Нумо, дівчата!». Дві команди змагалися між собою у різних конкурсах, демонструючи вправність, артистизм, колективну відповідальність. Дівчата готували овочеві салати, сервірували столи, пришивали ґудзики, відповідали на запитання, виконували ліричні пісні, жартували, отримували позитивні емоції. Перемогла дружба. Колективне приготування піцци укінці конкурсу підвищило  позитивний емоційний настрій та дозволило ще раз переконатися у тому, наскільки важливими у колективі є взаєморозуміння і підтримка.

 

«Свято останнього дзвоника»

     

30 травня з метою створення атмосфери свята, виховання поваги та шанобливого ставлення до педагогів та працівників училища з нагоди закінчення 2013-2014 навчального року  відбувся виховний захід – свято останнього дзвоника. 5 випускників училища висловлювали слова вдячності працівникам закладу,  власні сподівання на подальше майбутнє. Директор закладу Гмиря О.М. привітала випускників 9 та 11 класу з цією важливою подією, побажала творчих успіхів, нових досягнень, здійснення всіх мрій. Ліричні пісні про дитинство, випускний бал, юність викликали сльози на очах випускників. Інтерактивний діалог між астрономом та казковими героями, гумористичні сценки зі шкільного життя підняли настрій всім присутнім. Учениця 11 класу Кулакова Тетяна,  9 класу - Павлишіна Сімона, Новицька Софія, Баканіна Яна, Ботвінова Ірина разом із класними керівниками Текуч Д. І. та Галицькою Л.І. відпустили різнокольорові повітряні кульки в небесну блакить, загадавши бажання – досягнути успіху у житті та бути щасливими. Дружба і злагода об’єднала всіх присутніх: вихованок, педагогів, гостей. Останній раз продзвенів дзвінок для

Кулакової Т.  Свято залишило приємні враження та незабутні спогади.

Засідання педагогічної ради

      29 травня у методичному кабінеті професійного училища соціальної реабілітації відбулося засідання педагогічної ради, одним з ключових питань якого було підведення підсумків роботи педагогічного колективу закладу з превентивного та правового виховання учнів, проблеми та шляхи їх вирішення. Старший вихователь Саєнко М.В. проаналізувала систему роботи педагогічного колективу закладу з формування у вихованок ціннісного ставлення особистості до себе, свого здоров’я, суспільства і держави. Діяльність Ради профілактики, очолюваної заступником директора з навчально-виховної роботи Тріщенко Л.М., клубу «Світогляд» (керівник вихователь Зінченко В.В.); план заходів з правового та превентивного виховання на 2013-2014 навчальний рік; план індивідуальних бесід з вихованками; план роботи факультативу «Здоров’я» (керівник - завідуюча медико-санітарною частиною Долгова М.А.); програма з попередження насильства та жорстокості в учнівському середовищі, розроблена практичним психологом  Буймер Н.В.; зустрічі з представниками кримінальної міліції у справах дітей,

правозахисниками, завідуючою кабінетом Клініки дружньої молоді КЗ «Охтирська ЦРЛ» Мучник Г.М., з працівниками Охтирського МЦССМ; консультація педагогів закладу з методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи Растростою А.Б. щодо суїцидальної поведінки підлітків, профілактики і корекції – ці та інші заходи дозволили  створити належні умови для формування позитивних якостей вихованок у процесі різноманітних видів трудової, навчальної, виховної й іншої діяльності; забезпечити соціально-психологічну діяльність, педагогічно зорієнтовану на протидію втягуванню дітей в негативні ситуації; стимулювати неповнолітніх до здорового способу життя і позитивної соціальної орієнтації. Обговорювалися

питання психолого-діагностичної роботи з вихованками, алгоритм дій працівників у разі виникнення надзвичайних ситуацій, заходи щодо попередження відхилень у поведінці тощо. У ході обговорення було прийнято ряд важливих рішень, спрямованих на безперервну діяльність усього педагогічного колективу над підвищенням рівня вихованості учнів засобами правового та превентивного виховання.

«Сім’я та сімейні цінності»

      15 травня у рамках святкування Міжнародного дня сім’ї з метою формування уявлень про моральний ідеал сім’ї, розвитку мислення, уяви, виховання любові і поваги до членів сім’ї, турботливого ставлення до близьких людей вихователем Мірошниченко Т.Г. було проведено тематичний діалог «Сім’я та сімейні цінності». Вправа на асоціативне мислення «Уявлення про щастя», коментований перегляд відео сюжетів, дискусія про право вирішального голосу та  визначення внутрішньо сімейної субординації, побудова моделі щасливої сім’ї – ці та інші завдання протягом тематичного діалогу дозволили вихованкам  зрозуміти те, що дружна сім’я – першоджерело людського буття, що щаслива дитина виростає в міцній сім’ї, а де міцна сім’я – там міцна держава.

       Починаючи з 2000 року у другу неділю травня в Україні офіційно відзначається міжнародне свято – День матері. З метою формування в учнів ціннісного ставлення до матері, бабусі,  Батьківщини, виховання  поваги до старшого покоління 11 травня вихователем Більченко М.В. була проведена виховна година на тему «Материнська любов – найсвятіша». Інтерпретація легенди про матерів, декламування ліричних рядків про маму, виконання інтерактивних вправ (продовжити речення «Коли я стану мамою….», створення колективного панно «Серце матері», тренінгове заняття «Кроки назустріч»), перегляд мультимедійних презентацій, зроблених вихованками та присвячених власним мамам, - створили лагідну, довірливу атмосферу спілкування та висловлення особистих міркувань, почуттів стосовно найдорожчих людей у світі. 

Святкування 69-річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні

З метою виховання ціннісного ставлення до історичної пам’яті свого народу, почуття патріотизму, поваги до ветеранів, моральної культури учнів, творчих  та ораторських здібностей у рамках святкування 69-річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні у професійному училищі соціальної реабілітації було здійснено ряд заходів.

         Так, відбувся тижневик «Уклонімося великим тим рокам», протягом якого було урочисто відрито Галерею Слави вченим-хімікам, що відіграли велику роль у війні. Вікторина «Хімія на службі миру і війні» дозволила перевірити ерудицію вихованок. Учитель хімії Гмиря О.М. організувала парад хімічних елементів «Елементи у військовій справі» у 8 класі, разом з учнями 9 класу провела круглий стіл «Хімія і оборона Вітчизни»; у 10 класі відбулася конференція «Внесок чорної металургії у справу Перемоги у Великій Вітчизняній війні».

         Бібліотекар Дзюбенко Н.О.  запропонувала книжкову виставку-спомин «У війни не жіноче обличчя». Демонстрація спеціально підібраних і систематизованих книг, газет, журналів, присвячених гірким сторінкам історії України, були рекомендовані користувачам бібліотеки для огляду й ознайомлення..

     За сприяння викладачів та майстрів виробничого навчання, керівників гуртка «Умілі ручки» Суворінової В.І. та Науменко Н.І. відбулася виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва, на якій вихованки змогли продемонструвати свої вироби як у формі композицій, так і окремими експонатами. Виставка була насиченою і цікавою: тематичні вишивки на різний смак, півники з тканини, цікавинки, виконані  технікою «орігамі» та інші вироби радували зір відвідувачів.

    8 травня відбувся  святковий концерт «Тут вічний не вогонь, тут пам’ять вічна». Провідною думкою заходу було те,  що ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя. Зі сцени лунали поетичні рядки, присвячені трагічним подіям історії, звучали проникливі душевні пісні. Кілька відео сюжетів перенесли присутніх у залі у воєнні роки, примусивши на мить задуматися над тим, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати , що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства. Насамкінець пам’ять загиблим на війні була вшанована хвилиною мовчання.

        9 травня між вихованками першої та другої груп відбувся конкурс кашоварів. Смачна польова каша, приготовлена зусиллями дітей, цікаві веселі змагання на спортивному майданчику, активний відпочинок на свіжому повітрі допомогли створити атмосферу доброзичливості, згуртованості та хорошого настрою.

         Виховні заходи , присвячені Дню Перемоги, дозволили учням ще раз зрозуміти цінність швидкоплинного життя, відчути спокій мирного неба, радість від того, що вони  мають можливість навчатися, обирати професію і просто вільно жити.

«Два кораблі»

4 травня вихователем Зінченко В.В було проведено конкурсно-розважальну програму «Два кораблі». Вихованки об’єдналися у дві команди, в кожній із яких був капітан, штурман, лоцман, кок, матрос, юнга і боцман. «Побудуй команду», «Назва корабля», «І коли на морі качка…», «Найдовший канат», конкурс капітанів (вікторина на морську тематику) ці та інші цікаві конкурси дозволили розширити кругозір вихованок про мореплавство, популяризувати фізичну культуру та спорт, розвивати творчі здібності, виховувати почуття дружби, колективізму, взаємовиручки.

Огляд-конкурс зачісок

З метою розвитку творчих здібностей учнів, виховання художнього смаку 3 травня вихователями був проведений огляд-конкурс зачісок. Вихованки в розважальній формі розповіли про історію виникнення зачісок та традиції перукарського мистецтва країн Європи та України. Майстри-перукарі від кожної групи впродовж двадцяти хвилин на очах у глядачів створювали шедеври перукарського мистецтва: Переможців визначали за багатьма критеріями: відповідність зачіски як композиції (гармонійне поєднання елементів, форма); наявність складних елементів у зачісці; використання доповнень (прикраси); охайність виконання зачіски. Перше місце отримала зачіска 1 групи, друге місце – зачіска 2 групи.

Спортивні змагання

З метою формування здорового способу життя, виховання ціннісного ставлення до спорту, фізичної культури, розвитку уваги, пам’яті 2 травня вихователями Мірошніченко Т.Г. та Зінченко В.В. були проведені спортивні змагання між вихованками 1 та 2 груп. Цікаві конкурси «Моя скакалка – найшвидша», «Не загуби м’яча», «Стрибки в мішках» та багато інших дозволили продемонструвати учням спритність, кмітливість, винахідливість. Змагання пройшли азартно і цікаво, з великим піднесенням. Вихованки змогли відчути партнерські взаємовідносини, колективізм, почуття дружнього плеча , гарт і радість перемог. Усі учасники отримали солодкі подарунки.

Зустріч з представниками Сумського фітнес-клубу «Фіт-кьорвс»

1 травня заклад відвідали представники Сумського фітнес-клубу «Фіт-кьорвс». Завдяки руховим вправам під час заняття вихованки мали змогу підвищити життєву енергію, поліпшити настрій і самопочуття. Тренери клубу – команда професіоналів, що любить і цінує свою справу, для яких фітнес – це стиль життя, закликали дівчат зробити свій вибір на користь успіху, здоров’я, гармонії та краси. Вони дібрали для проведення заняття цікаві ігри, які допомогли вихованкам проаналізувати свої риси характеру. Подібні тренінгові вправи дають можливість учням розвинути навички ефективного спілкування у колективі, уміння приймати власні рішення, формувати активну життєву позицію тощо. Зустріч дозволила вихованкам подивитися на звичні речі з інших сторін, зрозуміти, як будувати своє життя так, щоб у результаті отримати саме те, чого вони хочуть.

«Роль грошей у нашому житті»

З метою ознайомлення вихованок з історією виникнення грошей, основними елементами грошової культури, формування правильного ставлення та розумного використання грошей, осмислення ролі та можливості грошей у повсякденному житті 23 квітня вихователем Більченко М.В. було проведено інтерактивну інформаційно-пізнавальну годину на тему «Роль грошей у нашому житті». Протягом заходу вихованки обмінювалися власними міркуваннями щодо важливості грошей у житті людини, наводили приклади раціонального та нераціонального використання грошей, будували шкалу цінностей, порівнювали ставлення до грошей своїх предків та сучасників. Викликало дискусію питання «Чи все можна купити за гроші». Захід дозволив кожному учасникові визначити своє ставлення до матеріальних цінностей.

«Як фарбами передати настрій»

З метою формування в учнів ціннісного ставлення до образотворчого мистецтва, виховання естетичного сприйняття навколишнього світу, стимулювання розвитку допитливості та пізнавальних інтересів 21 квітня вихователем Мірошниченко Т.Г. для вихованок 1 та 2 групи було проведено тренінгове заняття «Як фарбами передати настрій». Вправи «Занурення у світ фантазій» (у яку річ ви могли б перевтілитись; що б ви попросили у феї; що в ви зробили, ставши невидимкою), «Колір настрою» (з яким кольором асоціюється ваш сьогоднішній настрій), «Чарівний пензлик» (за допомогою фарби познайомити всіх зі своїми емоціями, які викликані тією чи іншою ситуацією) дозволили вихованкам заглибитися у свій внутрішній світ, поринути у світ фантазій. Цікаві відео сюжети про роль кольору у житті людини, гармонійне поєднання тих чи інших фарб, залежність настрою від інтер’єру, одягу тощо стимулювали кожного задуматися над важливістю кольорів у повсякденному житті.

«Ми за чисте довкілля»

З метою формування ціннісного ставлення учнів до природи, виховання екологічно та етично освічених людей, залучення їх до збереження природного багатства до Всесвітнього дня Землі у рамках щорічного місячника благоустрою території 19 квітня у закладі пройшла акція «Посади квітку». Кожна група і клас намагалися якнайкраще впорядкувати свої квітники. В облаштуванні клумб взяли участь усі працівники училища. Троянди, піони, жоржини, маргаритки, нарциси, кущі хости, айстри, чорнобривці – ці та інші квіти милуватимуть зір своїми барвами та підніматимуть настрій кожному, хто вклав часточку душі у справу озеленення та покращення довкілля училища.Інтерактивний круглий стіл «Ми за чисте довкілля», проведений 20 квітня вихователем Більченко М.В., дозволив кожній вихованці висловити власні міркування щодо ролі кожної людини у створенні комфортних умов проживання та екологічно чистого середовища. Учні доводили свої думки ілюстративно, декламували поетичні твори, презентували власні знання під час екологічної вікторини.

«Пасхальне диво – писанка»

З метою виховання поваги до традицій українського народу, формування інтересу вихованок до продовження традицій писанкарства та святкування Великодня, розширення знань учнів про традиції та обряди українського народу, закріплення навичок та вмінь писати писанки 18 квітня вчителем української мови та літератури Катрич Г.І. та вчителем історії Галицькою Л.І. була проведена інтерактивна виховна година «Пасхальне диво – писанка» і майстер-клас зі створення писанок. Учениці підготували інформаційні повідомлення: історичну довідку про обрядові яйця до Великодня, звідки пішла традиція оздоблювати яйце в Україні, обрядові функції писанки. Про символіку кольорів та значення деяких символів (ромб, зірка, хрест, трикветр та ін.) розповіла Катрич Ганна Іванівна. Із великим захопленням дівчата слухали цікаві легенди про писанку. Учениці, що здобувають професію «швачка», підготували мультимедійні презентації про орнаменти української писанки та зв’язок між писанками і високою модою. Дівчата, які відвідують гурток декоративно-прикладного мистецтва, презентували присутнім власні роботи, присвячені темі Великодня. Родзинкою заходу став майстер-клас з оздоблення писанок. Кожен мав можливість проявити фантазію і створити маленьке диво як символ воскресіння і духовного прозріння.

Зустріч з представниками Сумського фітнес-клубу «Фіт-кьорвс»

Своєрідною традицією у професійному училищі соціальної реабілітації стали танцювальні майстер-класи представників фітнес-клубів. 17 квітня до закладу завітали тренери Охтирського фітнес-клубу «Фіт-кьорвс». Запальні та енергійні дівчата продемонстрували танцювальні рухи популярного серед сучасної молоді хіп-хопу. Вихованки мали змогу поспілкуватися з тренерами, отримати позитивні емоції від зустрічі з успішними та позитивно налаштованими охтирчанами.

«Україна – космічна держава»

З метою ознайомлення учнів з історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики, розвитку творчих здібностей, мислення, знань про космос, фізичних основ польоту, формування інтересу до пізнання космічних просторів 12 квітня класним керівником Галицькою Л.І. була проведена інформаційна година «Україна – космічна держава». Інформаційне повідомлення про космічне сьогодення України спонукало учнів до роздумів про те, що можливості людського пізнання не обмежені і за наявності наполегливої праці та терпіння можна здолати будь-які перешкоди. Звучали поетичні рядки про таємничу безмежність Космосу. Вихованки презентували виставку малюнків «Космос очима дітей». Насамкінець учні пофантазували і здійснили уявний тур по сонячній галактиці.

Засідання методичних комісій

9 квітня відбулося спільне засідання методичних комісій вчителів суспільно-гуманітарного та природничо-математичного циклів, присвячене питанню ігрових технологій у навчанні. Педагоги обговорювали поняття ігрової технології, різновиди, класифікацію, напрями реалізації ігрових прийомів і ситуацій в урочній формі занять, місце і роль ігрових технологій у навчальному процесі. Кожен учитель-предметник наводив приклади власного використання ігрових технологій на уроках, оцінював їх ефективність. Так, вчитель історії та предметів художньо-естетичного циклу Галицька Л.І. активно використовує рольові ігри, вікторини, ділові ігри, ігри-загадки, фізкульт-хвилинки, кросворди, геральдику, аплікації тощо. Учитель фізики та математики Чернова Н.М. акцентувала увагу присутніх на основних функціях ігор (соціокультурній, комунікативній, діагностичній, розважальній, корекційній та ін.). З власного досвіду навела аргументи на користь використання аукціонів, експертиз, судових засідань, біржі. Учитель математики та інформатики Текуч Д.І. детально зупинився на етапах організації гри: цілі, кількість гравців, дидактичні матеріали, час, кількість учасників, висновки, принципи проведення). На його тверде переконання, найбільш цікавими та ефективними іграми є математичний футбол та використання софізмів, парадоксів. Учитель географії Туренко Т.М. віддає перевагу більш традиційним іграм, таким як КВК, «Суд честі», кросворди. Учитель української мови та літератури Катрич Г.І. проаналізувала педагогічні ігри за ігровою методикою, за ігровим середовищем, за характером педагогічного процесу, за навчальним предметом, за сферою діяльності. Навела приклади мовознавчих ігор: ребуси, лінгвістичні вікторини, завдання-жарти, метаграми та ін. Учитель світової літератури Тріщенко Л.М. дала коротку характеристику літературних ігор, торкнулася правил проведення літературного салону, гри «Розумники і розумниці», «Дев’ятий вал», судових засідань. На засіданні педагоги переконалися ще раз у тому, що виховна, освітня цінність інтелектуальних ігор залежить від участі в них педагогів. Прийшли до висновку, що феномен гри у тому, що, будучи розвагою, відпочинком, вона здатна перерости в навчання, творчість, у терапію, у модель типу людських відносин і проявів у праці. Ігрові форми уроківдозволяють рости як учням, так і вчителеві.

«У здоровім тілі – здоровий дух»

5 квітня у рамках Всесвітнього дня здоров’я з метою розвитку в учнів потреби здорового способу життя, формування культури здоров’я, виховання ціннісного ставлення до себе класним керівником Галицькою Л.І. була проведена інтерактивна година «У здоровім тілі – здоровий дух». Багато цікавої змістовної корисної інформації прозвучало з вуст керівника центру учнівського самоврядування «За здоровий спосіб життя» Кривець Людмили. Учні разом з педагогами виконували вправи веселої ритмічної зарядки, створювали «Доріжку здоров’я», коментуючи кожен крок до зміцнення власного фізичного стану. Проведене опитування «Цінності мого життя» дозволило прийти до висновку, що від способу життя залежить якість життя. Розгадування цікавих загадок про харчування закінчилося створенням Кодексу здоров’я. Насамкінець усі присутні мали змогу пройти індивідуальний тест «Здоров’я», за допомогою якого кожен спробував проаналізувати, чи раціонально використовуються основні компоненти життя людини – повітря, рух, харчування, сон, емоції. Результати порадували, адже 95 відсотків опитуваних ведуть здоровий спосіб життя, 15 відсотків – мають шкідливі звички.Учні зробили висновок, що регулярний сон, особиста гігієна, дотримання основ раціонального харчування і контроль за нормальною вагою тіла, піклування про фізичне здоров’я, відсутність шкідливих звичок, психічна рівновага і життєздатність, профілактичні медогляди – основні заходи плану активного розвитку здоров’я людини.

Засідання педагогічної ради училища

3 квітня відбулося чергове засідання педагогічної ради училища, одним із ключових питань якого було роль екологічного виховання у формуванні світогляду учнів. Вихователь Максименко Н.Л. підготувала мультимедійну презентацію, продемонструвавши систему роботи вихователів закладу та їх результативність щодо здійснення систематичної педагогічної діяльності, спрямованої на розвиток в учнів екологічної культури. З метою накопичення об’єктивних кількісних даних про стан екологічного виховання серед вихованок училища нею було проведено опитування у формі анкетування, аналіз результатів якого дав ґрунтовні узагальнення: майже 90 відсотків протестованих займають активну життєву позицію, не байдужі до екологічних проблем в Україні та рідному населеному пункті. Вихователь назвала основні заходи, спрямовані на формування екологічного світогляду учнів: акції «Посади дерево», «Моя клумба найкраща», «Ми – за чистоту!»; конкурси екологічних проектів, творчих робіт, поезій; інформаційно-пізнавальні години, години спілкування на лоні природи; виготовлення колективного творчого панно, стіннівок; вікторини, брейн-ринги; щоденна суспільно-корисна праця щодо благоустрою території закладу. Учитель географії та основ правознавства Туренко Т.М. проаналізувала форми і методи роботи щодо формування екологічної культури учнів на уроках природничо-математичного циклу. Різноманітні екологічні вікторини, КВК, усні журнали, бесіди, конкурси, виступи агітбригад, виставки, фотогазети, довідники про взаємини людини з природою – ці та інші заходи дозволяють вчителям-предметникам постійно інформувати учнів про проблеми природного походження та їх вплив на рівень здоров’я населення країни і світу, використовувати природні засоби у навчально-виховному процесі, набувати практичного досвіду з вирішення екологічних проблем власними зусиллями, формувати в учнів господарський підхід до організації власного життя.

Свято іменинників

31 березня з метою привітання зимових та весняних іменинників, згуртування дитячого колективу, розвитку творчих здібностей та лідерських якостей центром учнівського самоврядування «Культура і дозвілля» було проведено Свято іменинників. Цікаві авторські привітання звучали на адресу дівчат, які відсвяткували свої дні народження взимку та у березні. Ліричні пісні, виконані Ханіною В., Сивулич Н., Павлишіною С., хореографічні постановки, підготовлені танцювальним колективом, дозволили кожній іменинниці відчути себе у центрі уваги свята, переконатися ще раз у своїй неповторності та особливій ролі в житті колективу. Веселі конкурси на кмітливість, вправність, посидючість підбадьорили настрій всім присутнім на заході. Фінальним номером стало вручення святкового пирога іменинникам. Свято надовго запам’ятається кожному.

Екскурсія до Охтирського краєзнавчого музею

З метою вивчення історії Охтирки, виховання шанобливого ставлення учнів до народної пам’яті, традицій і звичаїв українського народу від давніх часів і сьогодення, стимулювання до покращення навчальних досягнень 28 березня кращі учні закладу, а саме Силкіна Таїсія (10 клас), Баканіна Яна,Павлишіна Сімона (9 клас), Кривець Людмила (6 клас), Слесарева Владислава, Сібіра Оксана (8 клас) здійснили екскурсію до Охтирського краєзнавчого музею. Вихованки мали можливість відвідати чотири експозиційні зали музею: «Фауна рідного краю», «Історія міста Охтирка», «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни» та виставкову залу, де у цей час проходила виставка, присвячена ювілею Т.Г.Шевченка. Учні оглянули тваринний світ, представлений майстерно виконаними опудалами ссавців та птахів, колекцією комах. В історичному відділі дівчата переглянули археологічні колекції, документи, твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, предмети побутового вжитку. У документальній частині залу учні, крім великої кількості світлин, мали змогу познайомитися з матеріалами про створення Охтирського слобідського козацького та Охтирського гусарського полків. У своєрідному меморіалі, присвяченому тим, хто віддав життя в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, вихованки побачили документи, фотографії, зброю та особисті речі охтирчан.У виставковій залі учні захоплено розглядали картини охтирських митців, присвячені поетичній спадщині Кобзаря, портрети Т.Г. Шевченка, виконані учнями Охтирської художньої школи тощо.Екскурсія до музею надовго запам’ятається учням.

Зустріч з представниками Сумського фітнес-клубу «Фіт-кьорвс»

27 березня відбулася зустріч вихованок закладу з представниками Сумського фітнес-клубу «Фіт-кьорвс». З метою розвитку внутрішніх критеріїв самооцінки, варіативності мислення, формування інтересу до себе та до інших, творчого самовираження, накопичення позитивного емоційного досвіду тренери клубу провели кілька тренінгових занять «Я все про себе знаю», «Підтримка в колективі». Учні мали можливість дізнатися про те, як соціально-психологічний клімат колективу впливає на продуктивність праці колективу в цілому (здобуті знання) і кожного учня окремо (наприклад, оцінки), як залежить здоров’я людини від переживань, які вона отримує протягом дня, наскільки важливою є товариська взаємодопомога, як ефективно та цивілізовано долати всілякі негаразди тощо. Обов’язковим елементом зустрічі з представниками фітнес-клубу був майстер-клас з виконання східного танцю. Вихованки з великим задоволенням спілкувалися з гостями, ініціативно брали участь у всіх завданнях, пропонованих тренерами, танцювали, ділилися враженнями.

200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

З метою розширення знань учнів про життєвий та творчий шлях Т. Г. Шевченка, виховання патріотизму та любові до рідного слова, розвитку ораторських здібностей учнів, розуміння значення та актуальності творчості Кобзаря в умовах сьогодення вчителем української мови та літератури Катрич Г.І. був проведений виховний захід, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Учні мали можливість познайомитися з маловідомими фактами, пов’язаними з перебуванням поета в Охтирці. Про це розповів працівник Охтирського краєзнавчого музею Калюжна Н.Г. Вона познайомила учнів з цікавими біографічними моментами відвідування Шевченком малої батьківщини його друга Якова Щоголева та запросила на виставку «Двісті літ під зорею Тараса», що проходить нині у музеї. Інтерактивне опитування всіх присутніх у залі дозволило ще раз переконатися у тому, що «для справжніх геніїв час не вимірюється датою народження чи датою смерті», адже рядки поезії Шевченка можуть дати відповідь на будь-яке питання будь-якої доби. Педагоги та учні висловлювали власні міркування з приводу пророцького змісту творів Кобзаря, невмирущості його творчості та безмежного свободолюбства українського генія. Бібліотекар училища Дзюбенко Н.О. здійснила презентацію книги Івана Дзюби «Т.Г.Шевченко. Життя і творчість». Учні підготували відео сюжети про Кобзаря, презентацію «Жінок коханих імена». Яскраві хореографічні постановки «Сорочка мамина», «Весна прийшла у рідний край», «Палала», ліричне виконання пісні «Тече вода з-під явора» підбадьорили настрій глядачам та полонили щирістю виконання. Учениця 10 класу Силкіна Таїсія презентувала свій виступ на тему: «Шевченко - це народ, і, як народ, він буде жити вічно», з яким вона брала участь у ІІ етапі ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області і отримала диплом за оригінальність мислення та чуттєвість розкриття теми. Насамкінець відбувся конкурс декламаторів поезії Т.Г.Шевченка. Переможцями стали Силкіна Таїсія (І місце), Ботвінова Ірина, Баканіна Ірина (ІІ місце), Ханіна Валерія, Павлишіна Сімона (ІІІ місце). Інші учні отримали дипломи за номінаціями «Відданість Шевченковому слову», «За волю до перемоги», «Любов до поезії Шевченка». Усі вихованки отримали солодкі подарунки.Свято запам’ятається надовго, адже поетична спадщина Кобзаря є невмирущою, як і потяг українського народу до свободолюбства.

Cвяткування 8 березня

7 березня з метою виховання в учнів почуття глибокої поваги і шани до жінки, ціннісного ставлення до сім’ї, художньо-естетичних смаків, розвитку творчих здібностей відбулася театралізована святкова вистава, присвячена Міжнародному жіночому святу 8 березня. Сценка про всепрощаючу любов пташки-матері (виконавець ролі пташки вихователь Зінченко В.В.), над яєчками якої поглумилися двоє діток, і яким вона допомогла виблукати з лісу, врятувавши їх від лісових духів, розчулила кожного в залі. Ліричні пісні про найрідніших у світі людей, ніжні танцювальні номери, глибокі рядки, присвячені жінкам, які крім власної професії мають ще один обов’язок – бути матір’ю, бути добрим сонечком сім’ї, нести світло і тепло дітям, стати їм найближчим другом і порадником, музичне привітання педагогам від учнів, сувеніри, виготовлені власноруч, теплі слова – подарунки працівникам закладу від вдячних дітей. Свято надовго запам’ятається кожному.

Cвяткування Масляної

1 березня з метою розширення уявлення учнів про народні свята, розвитку інтересу до традицій рідного краю, виховання любові до народних звичаїв відбувся вихідний захід, присвячений одному з народних свят, святкування якого випадає на останній тиждень перед великим постом – Масляні. Класний керівник Галицька Л.І. підготувала цікаву презентацію, присвячену звичаям святкування Масляної в Україні (понеділок – зустріч Масляної, вівторок – загравання, середа – частування, четвер – гуляння, п’ятниця – тещині вечорниці, субота – день гостей, неділя – день прощення).Цікаві конкурси «Хто швидше з’їсть млинець», «Відгадай начинку для млинця», розгадування загадок про весну і зиму, розігрування звичаїв підбадьорили настрій всім присутнім. Насамкінець вихованки поласували млинцями, які у Древній Русі вважали символом сонця. Наші предки вірили, що з’їдаючи їх, вони отримують частинку тепла і сили сонця.

"Рідна мова – життя духовного основа!"

До Міжнародного дня рідної мови в училищі відбулася відкрита виховна година на тему: "Рідна мова – життя духовного основа!" та конкурс ораторського мистецтва, які провела класний керівник, учитель української мови та літератури Катрич Г.І. Метою заходу було вдосконалення мовної культури учнів, збагачення їхнього словникового запасу, виховання прагнення розмовляти українською літературною мовою, формування патріотичних почуттів, розвиток інтересу до вивчення української мови в подальшому. Українські народні пісні у виконанні вихованок, хореографічні постановки, декламування невмирущих рядків Кобзаря та інших митців слова ще раз переконали присутніх у тому, що джерелом культури є материнська мова, і той, хто не знає української мови або цурається її, засуджує себе на злиденність душі. Свою думку про значення української мови в житті кожної людини, її мелодійність та милозвучність учні висловили у виступах, демонструючи вміння словом впливати на публіку та переконувати її: «Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави» (Новицька С.), «Мова — то душа народна!» (Давиденко Д.), «Рідна мова — найбільше багатство» (Баканіна Я.), «Мово моя українська!» (Силкіна Т.), «Ти постаєш в ясній обнові.Як пісня, линеш, рідне слово» (Сібіра О.), «Як парость виноградної лози, Плекайте мову» (Павлишіна С.), «Українська мова — це барвиста, запашна, нев’януча квітка» (Сивулич Н.), «Українська мова — це неоціненне духовне багатство» (Слесарева В.), «Мова народу — найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається» (Ботвінова І.), «Мова – генетичний код нації» (Ханіна В.), «Наша українська мова — це золота скарбниця душі народної» (Негматзянова В.), « Немає народу , немає нації без рідної мови, без рідного слова» (Верхоглядова В.). Конкурс ораторського мистецтва допоміг реалізувати творчий потенціал, виявити свої здібності. Усі виступи були оригінальними, змістовними, емоційно насиченими, переконливими, самобутніми. Переможцем конкурсу стала Ботвінова Ірина.Свято вдалося. Усі учасники отримали грамоти та подарунки. Та найбільшою нагородою для всіх стало розуміння того, що українська мова — це золота скарбниця душі народної, з якої виросли, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України.

Круглий стіл «Ваш вибір: можу, хочу, треба»

24 лютого з метою розкриття значення правильного вибору професії, підвищення рівня поінформованості вихованок про особливості тієї чи іншої діяльності, надання можливості підліткам інтегрувати уявлення про свій майбутній фах та його особливості, виховання шанобливого ставлення до праці і працівників вихователем Мірошніченко Т.Г. був проведений круглий стіл «Ваш вибір: можу, хочу, треба». Коментований перегляд відеосюжету «Як вибрати професію. Говорить експерт» дозволив кожній вихованці зрозуміти для себе те, що вибір професії значною мірою впливає на все наступне життя, тому не варто квапитися, а серйозно зважити всі «за» і «проти»: хист, здібності, бажання, користь людству. Учні декламували поетичні рядки про різні професії. Силкіна Таїсія підготувала мультимедійну презентацію «У світі професій», у якій познайомила із класифікацією спеціальностей за п’ятьма типами. Вихованки мали можливість проаналізувати професії, які вони здобувають в училищі: «швачка», «маляр;штукатур». Вікторина «Плутанина в професіях» допомогла розкрити і обгрунтувати зміст найважливішої моральної вимоги – обов’язку працювати.Негматзянова В. презентувала цікаву інформацію про найпопулярніші та найперспективніші професії. Тестування на профпридатність дозволило визначити схильність кожного до певного типу професії. Насамкінець, кожна вихованка поділилася власними мріями щодо майбутнього фаху.

Інтелектуально-етична вікторина
«Бути вихованим – модно»

17 лютого вихователем Бєлокопитовою Н.В. була проведена інтелектуально-етична вікторина «Бути вихованим – модно», під час якої діти працювали з картками, декламували поетичні твори, коментували відео-сюжети, грали в ігри, змагалися між собою, відповідаючи на запитання та обговорюючи різні життєві ситуації. Емоційна насиченість фактичного матеріалу, доцільність вибору методів і методичних прийомів дозволили кожному учаснику підвищити загальнокультурний рівень розвитку та отримати задоволення від творчої співпраці.

Зустріч з ветераном

З метою розширення знань учнів про історичні події, виховання поваги і шани до воїнів-інтернаціоналістів 15 лютого відбулася зустріч з ветераном афганської війни – Сап’яніком Федором Васильовичом. Учні декламували вірші, переглядали документальні відео-сюжети, присвячені цим подіям, демонстрували презентації, висловлюючи власні погляди на ті події. Федор Васильович поділився з вихованками болючими спогадами про нелегкі випробування, що випали на долю українських воїнів, які допомагали іншим відстоювати право на життя.

«На крилах любові»

З метою формування ціннісного ставлення до культури і мистецтва, розвитку загальноприйнятих морально-етичних норм, виховання гармонійної особистості, здатної не просто споглядати, але й творити , 14 лютого відбувся ряд заходів, присвячених Дню закоханих: конкурс привітальних листівок, інтерпретація казкового сюжету «Валентинка від Амура», святковий концерт «На крилах любові». Хореографічні постановки, майстерно виконані дівчатами на сцені, пісні, театралізовані сценки, декламаційні номери справили приємне враження на всіх присутніх у залі.

 

«Новорічні настрої в музиці»

13 лютого відбулося відкрите заняття вокального гуртка на тему: «Новорічні настрої в музиці». Метою даного заняття було закріплення знань учнів про народні обрядові пісні, розширення репертуару календарно-обрядовими піснями зимового циклу та новорічними піснями сучасних композиторів, формування вмінь емоційно, виразно і творчо виконувати новорічні пісні, розвиток вокальних здібностей, виховання поваги до музичної спадщини свого народу, виконавської культури, естетичних смаків. Керівник гуртка Матвієнко М.І. разом з членами гурткової діяльності у кількості 12 чоловік презентували присутнім на заході гостям вокальні номери – пісні сучасних вокальних виконавців, пісні з відомих кінофільмів тощо. Учні показали хороші знання теоретичного матеріалу, продемонстрували достатній та високий рівень вокальних здібностей. Гуртківці – постійні учасники різних виховних заходів та свят, що проводяться в училищі.

«Краса врятує світ»

8 лютого класний керівник 8 класу Чернова Н.М. провела інтерактивну годину з елементами тренінгу на тему «Краса врятує світ» з метою формування ціннісного ставлення учнів до навколишнього світу, природи, людських стосунків, внутрішнього світу кожної особистості. Учні створювали дерево краси, коментували твори В.Сухомлинського, декламували вірші. Казкова гостя Фея запропонувала кожному відкрити чарівну скриньку, на дні якої були заховані вислови відомих людей про красу душі.

 

7 лютого відбулася консультація педагогічних працівників закладу з методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи Растростою А.Б., присвячена питанню суїцидальної поведінки підлітків, профілактиці і корекції. Методист підготувала презентацію «Теоретичне обґрунтування проблеми», охарактеризувала основні причини виникнення суїцидальної поведінки підлітків, надала рекомендації щодо подолання виявів такої поведінки.

Засідання педагогічної ради училища

6 лютого відбулося засідання педагогічної ради училища, одним із важливих питань якого було формування здорового способу життя у вихованок. Вихователь Більченко М.В. проаналізувала ефективність заходів щодо пропаганди здорового способу життя дітей, які проводяться вихователями, класними керівниками, вчителями-предметниками, майстрами виробничого навчання. Звернула увагу на діяльність центру учнівського самоврядування «За здоровий спосіб життя», очолюваний Кривець Л., радником якого є Бєлокопитова Н.В., навела дані соціального опитування «Як ти ставишся до свого здоров’я». Завідуюча медико-санітарною частиною Долгова М.А. акцентувала увагу присутніх на ролі МСЧ у формуванні здорового способу життя, охарактеризувала тематику профілактичних бесід, навела приклади заходів, які істотно вплинули на ставлення вихованок до особистої гігієни та фізичного розвитку. Практичний психолог Буймер Н.В. познайомила з даними аналітичного звіту за результатами дослідження сформованих навичок здорового способу життя в учнівському середовищі.

Засідання методичної комісії

5 лютого відбулося засідання методичної комісії викладачів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання. Обговорювалися питання засобів активізації навчальної діяльності учнів. Майстер виробничого навчання з професії «маляр; штукатур» Кобзар Н.В. акцентувала увагу на використанні індивідуального підходу до кожного учня під час професійної підготовки, нетрадиційних шляхах вирішення проблемних завдань. Майстер виробничого навчання з професії «швачка» Суворінова В.І.  проаналізувала інтерактивні методи і прийоми, завдяки яким учні навчаються ефективній роботі у колективі. Викладач професійно-теоретичної підготовки Саміленко Г.О. навела приклади використання різнорівневого підходу до проведення уроків, методу частково-пошукового матеріалу, під час якого учні виявляють самостійність у роботі, розвивають творчо-пізнавальну діяльність, вчаться логічно мислити. Практичний психолог Буймер Н.В. підготувала пам’ятки для педагогів щодо ефективної навчальної взаємодії з дітьми. Методист Саєнко М.В. надала методичні рекомендації щодо основних складових робочого зошита для підготовки фахівців галузі легкої промисловості та будівельного профілю, навела зразок робочого зошита для лабораторно-практичних робіт з предмету «Технологія виготовлення одягу».

Година-реквієм «Голокост - лихо століття»

З метою виховання в учнів етнонаціональних, полі культурних, загальнолюдських цінностей як основи формування громадянина – патріота України, формування та розвитку  історичної пам’яті поколінь вчителем історії Галицької Л.І  1 лютого було проведено годину-реквієм «Голокост - лихо століття» до Дня  пам’яті жертв Голокосту, який у всьому світі відмічається 27 січня.  Спогади очевидців, історичні хроніки, документальні сюжети про Бабин Яр та страту циган, поетичні рядки про наслідки цієї страшної події для всього людства дозволили учням поглибити знання про Голокост під час Другої Світової війни на території Східної Європи та нашої країни, прийти до думки осмислення власного минулого, розуміння його, адже  історія повторюється. Хвилиною мовчання учні та педагоги пом’янули   тих, кого сьогодні які померли страшною смертю у ті трагічні роки.

Конкурс «Наша сила в єдності»

 З метою згуртування учнівського колективу, формування ціннісного ставлення до кожного члена групи центром учнівського самоврядування «Виробничий» було проведено розважально-пізнавальний конкурс «Наша сила в єдності». Дівчата були об’єднані в команди, кожна з яких виконувала ряд змагань: інтелектуальний конкурс, «Господарочка», «Урятуй товариша», «Хто найспритніший» та інші. Солодкі подарунки та веселий настрій залишили приємні враження від заходу.

 

Гурток декоративно-прикладного мистецтва «Умілі ручки»

 З метою розвитку творчих здібностей, формування ціннісного ставлення до мистецтва серед вихованок закладу пройшов конкурс скриньок для рукоділля, виготовлених власними руками. Дівчата відвідують гурток декоративно-прикладного мистецтва «Умілі ручки», на заняттях якого навчаються вишивати, використовуючи різні техніки, плести з бісеру тощо. Для зберігання ниток, бісеру, схем та інших засобів рукоділля були виготовлені скриньки зі стрічок, картону, кольорового паперу, штучних квітів тощо.

«Співаєм славу тій події і тепер»

З метою виховання національної свідомості та людської гідності учнів, формування рис громадянина української держави, поглиблення знань про культурні надбання українського народу, його історичне минуле вчителем історії Галицькою Л.І. була проведена інтерактивна інформаційно-пізнавальна година «Співаєм славу тій події і тепер», присвячена Дню Соборності та Свободи України. Захід розпочала працівник Охтирського краєзнавчого музею, яка познайомила присутніх з  історією виникнення цього свята. Учнями були підготовлені документальні відео-сюжети про злуку УНР і ЗУНР, сьогодення України. Звучали  патріотичні пісні, вірші про батьківщину. Насамкінець учні створили ланцюг єднання та композицію з паперових квітів як символ юнацької віри у світле квітуче майбутнє України.

Cемінар «Педагогічні технології»

23 січня з метою самоосвітньої діяльності педагогів та підвищення професійної майстерності, обміну досвідом відбувся навчальний семінар для вчителів суспільно-гуманітарного та природничо-математичного профілю «Педагогічні технології». Керівники методичних комісій Катрич Г.І. та

Текуч Д.І. охарактеризували всі педагогічні технології, детально зупинившись на інформаційно-комунікаційних. Учитель  зарубіжної літератури здійснила порівняльний аналіз особистісно-орієнтованих технологій з традиційними (функції освіти, учня, учителя та орієнтація управлінської діяльності). На технології групової навчальної діяльності детально зупинилася вчитель географії Туренко Т.М. Про результативність технології формування творчої особистості розповіла вчитель фізики Чернова Н.М. Висновком семінару стала думка про те, що у  арсеналі педагогів закладу практично всі педагогічні технології, які існують на сьогоднішній час. Їх вибір залежить від завдань, поставлених вчителем на уроці, та очікуваних результатів. 

Засідання методичної комісії класних керівників і вихователів

  22 січня відбулося засідання методичної комісії класних керівників і вихователів, присвячене питанню методики проведення виховних годин. Керівник комісії Галицька Л.І. зупинилася на організації та проведенні виховних годин. Методист Саєнко М.В. познайомила вихователів з методикою проведення дискусії, етичної бесіди, усного журналу. Класний керівник 8 класу Чернова Н.М. поділилася досвідом роботи з проведення бесіди за круглим столом, диспутів, гри. Вихователі проаналізували найбільш дієві та результативні форми організації виховної роботи, навели приклади нестандартних виховних годин, прийшли до спільної думки, що потрібно постійно удосконалювати свою педагогічну майстерність шляхом обміну досвідом, самоосвіти, експериментування.

 

«Я дитина своєї землі»

 20 січня з метою розвитку творчих здібностей учнів, виховання ціннісного ставлення до своєї країни вихователем Бєлокопитовою Н.В. був проведений конкурс аплікацій з декоративної глини та пластиліну на тему: «Я дитина своєї землі».

Нобелівський тиждень

З метою розвитку творчих здібностей учнів 18 січня у професійному училищі соціальної реабілітації відбувся Нобелівський тиждень. Учитель фізики Чернова Н.М. довела до відома присутніх інформацію про нобелівських лауреатів цього року, розповіла про відкриття та їх значення в житті всього людства, познайомила з традиціями вшанування нобелівських лауреатів.

           Різнопланові роботи з української мови, української та зарубіжної літератури, хімії, біології, фізики були представлені на розгляд журі, члени якого оцінювали уміння зацікавити аудиторію  та презентувати свій проект, естетичне оформлення, зміст представленої теми. Кращими роботами стали проекти «Шевченко – це народ і, як народ, він буде жити вічно», підготовлений ученицею 10 класу Силкіною Т., «Формула життєвого успіху» (учениця 11 класу Книш Я.), «Хімія і косметика» (Силкіна Т.), «Вода» (учениця 8 класу Ханіна В.), «Кімнатні рослини» (учениця 8 класу Давиденко Д.). Переможці Нобелівського тижня були нагороджені дипломами та солодкими подарунками. Усі лауреати теж отримали заохочення за активну участь у конкурсі.

Інформаційно-пізнавальна година
«Хочу подякувати…»

 13 січня до Всесвітнього дня «спасибі» з метою формування ціннісного ставлення до толерантних міжособистісних стосунків, морально-етичного виховання, розвитку естетичних почуттів вихователями Бєлокопитовою Н.В. та Мірошниченко Т.Г. було проведено інформаційно-пізнавальну годину «Хочу подякувати…». Дівчата досліджували історію виникнення слова «спасибі», декламували поетичні твори, коментували відео сюжети, пов’язані з різними етичними життєвими ситуаціями, випрацьовували власні рекомендації «Як стати ввічливим». Вправи з використанням тренінгових технологій «Хочу сказати спасибі за» та «5 «дякую» щодня» дозволили кожній вихованці ще раз переконатися у тому, що необхідно звертати увагу на все, що відбувається навколо, шанобливо ставитися до оточуючих, цінувати кожну хвилину прожитого життя. Завершальним етапом стала презентація листівок подяки, виготовлених дівчатами.

Креативна ялинка

12 січня в останній день канікул вихованки змогли поділитися своїми враженнями від зимових канікул та заходів, у яких вони взяли активну участь, у досить неординарний спосіб: створили колективне панно – ялинку з рук.  На  паперових долонях  учениці відобразили найтепліші спогади про цікаве дозвілля у січневі дні.  Креативна ялинка показала  вміння дітей оригінально висвітлювати власні думки та потяг до творчості.

 

Екскурсія в місто

     З метою заохочення кращих учнів закладу за підсумками навчальних досягнень І семестру четверо вихованок, а саме Силкіна Таїсія, Кривець Людмила, Новицька Софія та Давиденко Дінара побували на екскурсії в місті. Дівчата отримали яскраві емоції від святкової вистави-казки за участю місцевих дитячих колективів, що проходила у районному будинку культури, сфотографувалися біля  новорічної ялинки на площі, почастувалися солодощами та погуляли вечірньою Охтиркою.

 

Методична конференція

З метою пропаганди передового педагогічного досвіду 9 січня відбулася методична конференція «Психолого-педагогічні аспекти соціальної реабілітації неповнолітніх у спеціальному навчальному закладі».  Мова йшла про основні функції закладу соціальної реабілітації,  гуманізацію педагогічного процесу  у місцях позбавлення волі та педагогіку заохочення. Виступаючі мали можливість проаналізувати нві підходи до вирішення конфліктів, а саме відновне правосуддя та ювенальні суди.  Методист Саєнко М.В. познайомила присутніх з досвідом соціальної реабілітації неповнолітніх у вітчизняній практиці (педагогіка співробітництва  Макаренка А.С. ),  у Росії (на прикладі Хабаровського центру психолого-педагогічної реабівлітації та корекції), США (програма «Шекспір у суді»,  техніка імагінації, поліцейські атлетичні клуби), Німеччині (служби допомоги неповнолітнім, соціально-педагогічна допомога родині, лікувально-педагогічна спрямованість інтернатів),  Голландії (проекти HTV, PPI, Halt, VT), Ізраїлі (кінологічна школа-інтернат «Молодіжне селище Маноф»).  Практичний психолог Буймер Н.В. провела тренінгову вправу  «Як підвищити самооцінку у «важких підлітків». Керівники методичних комісій  підготували виступи на теми:»Реабілітація творчістю» (Катрич Г.І.), «Реабілітаціяпрацею» (Саміленко Г.О.), «Реабілітація гуманністю» (Галицька Л.І.). Обговорювалися методи формування і корекції свідомості особистості, досвіду поведінки, додаткової мотивації, виявлення результатів перевиховання.

           Учасниками конференції були вироблені практичні рекомендації з удосконалення процесу перевиховання неповнолітніх та основні завдання щодо реалізації науково-методичної закладу у 2013-2014 навчальному році.

Зустріч вихованок зі церковнослужителями від  Владики Сумського й Охтирськогого Євлогія

  З метою духовного розвитку учнів, виховання ціннісного ставлення до споконвічних традицій 8 січня відбулася зустріч вихованок та працівників закладу зі церковнослужителями від Владики Сумського й Охтирськогого Євлогія. Дівчата зустріли гостей запашним караваєм та теплими словами, заспівали колядки. Гості побажали вихованкам радості, затишку та добробуту, віри у світле майбутнє. Працівникам – натхнення, мудрості та нових успіхів у нелегкій справі перевиховання.

 

Різдвяні гадання

  З метою плекання традицій українського народу вчителем української мови та літератури Катрич Г.І. були проведені різдвяні гадання. Усі вихованки з великим ентузіазмом брали активну участь у всіх обрядах, запропонованих педагогом: ворожили на кілках («Яким буде майбутній обранець») , на бобах («Чи буде пара у близькому майбутньому»), на пампушках («Якою обіцяє бути доля»), чого чекати в новому році Коня. Окрім того дівчата познайомилися з історією зимових свят та особливостями святкування на Україні.

 

Зустріч з народним депутатом

    6 січня заклад відвідала  Депутат Верховної Ради України Купрейчик Ірина Валеріївна. Вона  привітала дівчат із Різдвом Христовим, подарувала солодкі подарунки. Зустріч пройшла у невимушеній теплій атмосфері. Ірина Валеріївна пообіцяла дівчатам подарувати цікаву літературу – історії з житті відомих людей, які змогли подолати безліч перепон у своєму житті на шляху до успіху.

Психоло-педагогічний кончсиліум

2 січня  з метою підвищення ефективності взаєїмодії всіх структурних підрозділів щодо побудови алгоритму заходів педагогічних працівників з адаптації новоприбулих вихованок, підвищення самоосвітнього розвитку, набуття нових психологічних знань, відбувся  психоло-педагогічний кончсиліум, присвячений розгляду індивідуальних особливостей новоприбулих вихованок.

  Практичний психолог училища Буймер Н.В. нагадала присутнім 5 основних проблемних груп дітей, які знаходяться в зоні ризику та під дією небажаних факторів можуть перейти до групи ризику, охарактеризувала види девіантної поведінки, познайомила з особливостями кожного типу акцентуації.

  Класні керівники, вихователі, майстри виробничого навчання, медичний працівник ділилися власними спостереженнями щодо 6 новоприбулих вихованок.

  Практичний психолог познайомила присутніх з результатами досліджень, надала рекомендації щодо специфіки роботи з вихованками того чи іншого типу акцентуації.

«Подорож Діда Мороза по світу»

  31 грудня вихованки та працівники професійного училища соціальної реабілітації поринули у світ справжньої казки під час святкового новорічного дійства «Подорож Діда Мороза по світу». Усі запрошені мали можливість познайомитися з традиціями святкування Нового року в Японії, Великобританії, Італії, Африці, Індії. Запальні танцювальні композиції, ліричні пісні, яскраві відеоролики та неперевершена гра акторів на сцені не залишили жодного байдужим.

 

«Живи танцюючи»

    30 грудня вихованка І групи Олощук Валерія, переможець танцювального конкурсу, проведеного Сумським обласним фітнес-клубом «Фіт-кьорвс», серед вихованок закладу, які відвідували майстер-класи «Живи танцюючи», в якості подарунку отримала можливість відвідати м. Суми і продемонструвати свої хореографічні можливості тренерам клубу. Учениця змогла пройти повноцінне тренування під керівництвом професійних членів клубу, поспілкуватися з директором клубу за філіжанкою кави, розповісти про свої плани на майбутнє та дати справжній майстер-клас усім присутнім.

    Соціальний проект, запропонований фітнес-клубом, дав можливість Валерії повірити у власні здібності та розкрити свій потенціал.

Акція «Живи, ялинко!»

Протягом тижня учителем хімії Гмирею О.М. була організована передноворічна акція «Живи, ялинко!». Усі педагогічні працівники та вихованки взяли активну участь у виставці виробів декоративно-прикладного профілю, виявивши ентузіазм та творчий підхід.  Ялинки з паперу, ниток, гілок, ґудзиків, бісеру, композиції з природного та декоративного матеріалу полонили всіх своєю яскравістю та оригінальністю. Екологічна акція переконала всіх ще раз у тому, що збереження ялинок є необхідною важливою справою кожного, адже   штучна ялинка, створена власними руками, не просто вабитиме зір, а  зможе врятувати тисячі живих дерев.

«У пошуку нових форм. Виховання по -…»

    25 грудня методистом Саєнко М.В. була проведена методична зустріч з вихователями на тему: «У пошуку нових форм. Виховання по -…». Зустріч проводилася як колективний розгляд проблем на основі попередньо заготовленого проблемно-інформаційного матеріалу. Зінченко В.В. довела до відома присутніх, як відбувається  виховання «по-польськи», найважливішим завданням якого є формування в дітей навичок життя в демократичному суспільстві.

   Більченко М.В. детально зупинилася на вихованні «по-російськи», зокрема на гуманітарних підходах, у центрі яких стоїть дитина – синергетичному, антропологічному , продуктивному та «стратегії 10 кроків» для розв’язання проблем, пов’язаних із насильством. Мірошниченко Т.Г.  поділилася цікавими підходами щодо виховання «по-південно-східному»: вивчення світової художньої спадщини у поєднанні з національними традиціями в Японії, широке упровадження у виховний процес комп’ютерів у Китаї, гендерна специфіка у Індії. Максименко Н.Л. запропонувала увазі присутніх  інформаційно-проблемний матеріал щодо виховання «по-північному»: формування учнем позитивної думки про себе у Фінляндії, позбавлення від комп’ютерної залежності у Голландії  та програма втручання в шкільне насильство у Норвегії.  Методист підготувала мультимедійну презентацію «Освітні стандарти – розумні стандарти»; кожен учасник зустрічі мав можливість запропонувати власне бачення вирішення актуальних проблемних питань сьогодення, подискутувати між собою під час здійснення порівняльного аналізу  виховних систем різних країн світу з українською.

Танцювальний конкурс з Сумським обласним фітнес-клубом «Фіт-кьорвс»

   19 грудня у професійному училищі соціальної реабілітації відбувся танцювальний конкурс, проведений Сумським обласним фітнес-клубом «Фіт-кьорвс», серед вихованок закладу, які відвідували майстер-класи «Живи танцюючи». Дипломами клубу були відзначені Негматзянова Владислава, Олощук Валерія, Ханіна Валерія. Дівчата отримали на згадку про танцювальне свято спортивні форми клубу та солодкі подарунки. Переможець конкурсу Олощук Валерія матиме можливість 30 грудня відвідати клуб у Сумах, провести майстер-клас членам клубу, добре провести час разом з учасниками

Інформаційно-пізнавальна година  «Мої права»

  10 грудня пройшла інформаційно-пізнавальна година «Мої права», яку підготувала вчитель правознавства Туренко Т.М. для учнів 9-11 класів. Провідною думкою заходу було те, що незнання закону не звільняє кожного від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність.

На заході були присутні учні 9-11 класів, вчитель правознавства Туренко Т.М., майстри виробничого навчання, адміністрація.

Заходи до Всеукраїнського тижня права
 

   З метою правоосвітньої та правовиховної роботи у рамках проведення Всеукраїнського тижня права в закладі заплановано ряд заходів: зустріч за «круглим столом» з юристом, етична бесіда «Вектор твоєї долі залежить тільки від тебе», бесіда-настанова «Людині бійся душу ошукати, бо в цьому схибиш – то уже навіки», ілюстраційний вернісаж «Твоє майбутнє в твоїх руках», вікторина «Знай свої права – виконуй свої обов’язки» та інші.

   Вихователь Зінченко В.В. разом з вихованками присвятили засідання клубу «Світогляд» випускові стінної газети «Світова книга прав дитини».

     9 грудня вихователь Максименко Н.Л. провела тематичний діалог «Мої права і обов’язки»  з метою закріплення знань учнів про права людини, виховання поважного ставлення до власної особистості та інших, формування комунікативних вмінь. «Казкова правова вікторина», «Інтерв’ю», розгляд ситуацій, тренінгові вправа з формулювання «10 «можна» і «10 «не можна» - ці та інші завдання дозволили учням ще раз чітко усвідомити для себе, що крім прав, вони повинні знати і виконувати свої обов’язки.

Інформаційна година, присвячена 120-річчю від д.н. М.Г.Хвильового.

     7 грудня вчителем української літератури Катрич Г.І. була проведена інформаційна година, присвячена 120-річчю від д.н. М.Г.Хвильового. Учні підготували мультимедійні презентації на теми: «Життєвий і творчий шлях М. Хвильового», демонструвалися відеосюжети «Спогади про митця». Насамкінець була проведена вікторина.  Захід дозволив кожному учневі відкрити для себе нові грані таланту Миколи Хвильового, познайомитися з невідомими до цього сторінками його життя, дізнатися про особливості його майстерності.

    На заході були присутні учні старших класів та вчителі-предметники.

Заходи до Міжнародного дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими

   З метою формування здорового способу життя, розвитку почуття відповідальності за збереження власного здоров’я, поглиблення знань учнів про ВІЛ/СНІД   З 30 листопада по 5 грудня у професійному училищі соціальної реабілітації був реалізований план заходів до Міжнародного дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими: конкурс малюнків «СНІДу – ні», зустріч з працівниками Охтирського МЦССМ, розповсюдження буклетів та сувенірної продукції з даної тематики, зустріч зі священнослужителем у церковній кімнаті та бесіда на тему: «Роль церкви у боротьбі з ВІЛ/СНІДом», флеш-моб «В ім’я майбутнього», випуск інформаційного плакату «Тільки факти», практичне заняття психолога «Захист від загальнолюдської загрози в наших руках», керований перегляд відеоролика «Цінуй своє життя», прес-конференція за участю завідуючої кабінетом Клініки дружньої молодві КЗ «Охтирська ЦРЛ» Мучник Г.М.

Година спілкування «З чого починається людська досконалість»

    2 грудня класним керівником та керівником методичної комісії класних керівників та вихователів Галицькою Л.І. був проведений майстер – клас для вихователів, година спілкування у формі подорожі «З чого починається людська досконалість». Вихователі мали можливість побачити ефективне застосування інтерактивних та інформаційно-комунікативних технологій під час організації діяльності в учнівському колективі, спрямованість  мети на підвищення рівня розвитку вихованості учнів, відповідність форми заходу  психофізіологічним особливостям учнів, актуальність і вмотивованість теми, доцільність вибору методів і методичних прийомів, роль педагога у проведенні години спілкування тощо.

Засідання педагогічної ради.

28 листопада відбулося  засідання педагогічної ради, на якому розглядалося питання одного з найбільш пріоритетних напрямів навчально-виховної діяльності закладу  – морального виховання як складової соціальної реабілітації неповнолітніх. Класні керівники, вчителі-предметники, викладачі та майстри виробничого навчання, вихователі обмінювалися досвідом своєї роботи щодо формування морально-етичних цінностей учнів. Пригадали основні принципи морального виховання, назвали умови ефективності, надали рекомендації щодо морального розвитку учнів. Засідання пройшло інтерактивно, з використанням дискусійних форм роботи і підтримкою мультимедіа.

Година пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні.

23 листопада з метою виховання ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, трагічних сторінок історії, розвитку дослідницьких навичок  у професійному училищі соціальної реабілітації відбулася година пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні. Учні презентували власні дослідження «Причини виникнення голодомору і його наслідки на Охтирщині».  З вуст вихованок звучали поезії відомих охтирчан, присвячені цим сумним сторінкам історії народу. Усі мали можливість  переконатися у достовірності страшних злочинів сталінського режиму під час перегляду документальних спогадів. Учні давали власну оцінку подіям минулого, висловлювали сподівання на світле майбутнє, говорили про роль кожного у творенні історії. Насамкінець запалили свічку пам’яті та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Конкурсно-розважальне шоу «Міс Осінь»

  21 листопада відбулося  конкурсно-розважальне шоу «Міс Осінь». Захід був підготовлений центром учнівського самоврядування «Культура і дозвілля». 7 вихованок представляли себе у трьох конкурсах: візитна картка «Моя іграшка – друга я», презентація захоплень «Мій коник», «Ерудит». Членами журі оцінювалися: розкриття особистісних рис та  широта  інтересів учнів, оригінальність, артистичність, культура мовлення, емоційність, майстерність виконання, відповідність зовнішнього вигляду художньому образу, ерудованість. Героїня казки «Пурпурові вітрила» загадкова Ассоль разом з конкурсантками дозволила кожному присутньому у залі полинути у світ прекрасного. Усі учасниці отримали солодкі подарунки та грамоти. Міс Осінь-2013  стала учениця 6 класу Давиденко Дінара.

Cвято осінніх іменинників

     18 листопада у професійному училищі соціальної реабілітації відбулося традиційне свято осінніх іменинників з метою виховання в дітей прагнень до досягнення кращих результатів, формування відповідального ставлення за свою команду та за себе, сприяння встановлення дружніх стосунків між новоприбулими вихованками, розвитку художньо-естетичних смаків тощо. 7 іменинниць осені отримали у подарунок відео-привітання, підготовлені дівчатами, пісенні та танцювальні подарунки. Дівчата  брали участь у різноманітних конкурсах: «Збери подарунки», «Букет квітів», «Конкурс привітань», «Склади коробку солодощів», «Ерудит», «Знайди квітку». Фінальним акордом став святковий пиріг.

Осінні канікули

      З 29 по 31 жовтня у професійному училищі соціальної реабілітації відбувся цикл заходів, спрямованих на виховання ціннісного ставлення до культури та декоративно-прикладного мистецтва, розвиток художньо-естетичних смаків, формування позитивної мотивації до творчості.

      29 жовтня вчителем української мови та літератури Катрич Г.І. був проведений майстер-клас із виготовлення квітів із варених овочів. Троянди з буряка, картоплі, моркви важко були відрізнити від справжніх.

      30 жовтня класним керівником 11 класу Галицькою Л.І. був запропонований майстер-клас з виготовлення тістечок нашвидкоруч та їх декоративного оздоблення. Дівчата познайомилися з деякими кондитерськими хитрощами та спробували втілити власні фантазії на крекерах.

      Конкурс осінніх ікебан був проведений 31 жовтня. Вихованки компонували букети з природного матеріалу, презентуючи креативний підхід та формуючи дизайнерські навички.

bottom of page