top of page

Професійна підготовка

    Формування контингенту учнів проводиться за направленням дітей у заклад відповідно до рішення судів та путівок Міністерства освіти і науки України.

    Зарахування до навчальних груп проводиться на підставі наказів на зарахування учнів до числа учнів училища.    

    Професійно-технічна освіта виконує завдання, які регламентовані Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту».

    Навчально-виробничий процес в училищі здійснюється відповідно до Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.05.2006 № 419, і спрямований на реалізацію змісту і завдань ступеневої професійно-технічної освіти відповідно до державних стандартів.

    З державних стандартів у професійному училищі соціальної реабілітації впроваджені професії «Швачка» та «Маляр; штукатур».

    Училище має розвинену навчально-матеріальну базу. Для оволодіння професією «Маляр», «Швачка» є майстерні, кабінети гуманітарної та загально-технічної підготовки, кабінети професійно-теоретичної підготовки, кабінет охорони праці. Усі навчальні кабінети відремонтовані, оснащені технічними засобами навчання, відповідають державним стандартам.

    Учні швейної справи виготовляли постільну білизну, спецодяг, халати, фартухи, прихвати, наматрацники, столову білизну. Навчальний процес забезпечений сировиною для проведення занять. Постійно розширюється випуск швейних виробів.

   «Маляри; штукатури» виконують ремонтні роботи у приміщеннях закладу (підготовку поверхонь під водне та неводне пофарбування, шпаклювання поверхонь, фарбування та обклеювання поверхонь шпалерами відповідно до переліку навчально-виробничих робіт). Під час виконання виробничих завдань учні будівельного профілю застосовують сучасні будівельні матеріали.  

    Виробнича практика в училищі здійснюється згідно з вимогами Порядку надання робочих місць для проходження учнями ПТНЗ виробничого навчання та практики, але через структуру закладу виконання навчальних планів та програм проводиться у навчальних майстернях, які забезпечені необхідним інструментом та обладнанням відповідно до Державних стандартів.

Господині в нас дівчата:
І дорослі, і малі -
Одягнути маму з татом
Зможуть краще на землі.
Очі ваблять штори в класах, 
Їх пошили саме ми.
І стараннями рук наших
Форми нові всі вдягли.
Ось набір кухонний - диво!
На базар ти не ходи!
Півник, фартух особливо
Із прихватками знайди.
Іграшки ми шиєм різні,
А на ліжка ти зиркни...
На постільній цій білизні 
Лиш солодкі сняться сни.
Вправність швачок безперечна,
Похвала і шана вам,
За любов до справи гречно
Ми подякуєм майстрам.
Фарба, щітка, крейда і ...
Класи в школі як нові
Стеля біла, наче сніг,
Не приснилося це, ні.  
Стіни різношпалерові,     
Вікна, двері теж чудові.     
Нас ремонти не лякають,     
До роботи спонукають.
Власним розумом, руками
В затишку живем ми з вами.
Маляри і штукатури -
Визначні у нас фігури     
За комфортне прожиття,     
Чисте, світле майбуття     
Дякуємо вам з любов’ю,     
Зичим радості й здоров’я!

              Навчальні плани і програми розроблено так, щоб професійну підготовку учні опановували поетапно. Наприкінці навчального року вони виконують кваліфікаційні пробні роботи і проходять  кваліфікаційну атестацію. Для більш якісного навчання учнів в училищі організуються та проводяться предметні тижні, конкурси професійної майстерності та інші заходи.

Державні кваліфікаційні комісії очолюють голови - керівники підрозділів підприємстврайону або головні спеціалісти, професіонали відповідної галузі виробництва чи сфери послуг.

    Напрями роботи професійної підготовки щодо навчально-методичного забезпечення полягають у: оновленні змісту підготовки професій шляхом впровадження в навчально-виробничий процес державних стандартів, науково-технічних досягнень та новітніх педагогічних та виробничих технологій; вивченні, узагальненні та розповсюдженні авторських програм та перспективного досвіду; удосконаленні форм і методів методичної роботи в училищі; реалізації комплексної програми з впровадженням комп’ютерних технологій навчання професії; інформаційно-методичному забезпеченні викладання предметів.

    Методичну роботу майстрів виробничого навчання та викладачів спрямовано на формування професійної компетентності, збереження та розвиток творчого потенціалу працівників, вироблення інноваційного стилю діяльності, залучення викладачів та майстрів виробничогонавчання до пошукової, експериментальної діяльності з метою впровадження інноваційних технологій у навчально-виробничий процес.

    Значна увага приділялось індивідуальній роботі. Основною проблемою майстрів виробничого навчання та викладачів, над якою працюємо, є поліпшення результативності виховного процесу та урізноманітнення методів індивідуальної роботи, їх самореалізація.

    З метою розвитку технологічного мислення, естетичної культури учнів, збагачення знань та вмінь з професійної підготовки у виробничих майстернях були проведені різні  виховні заходи.

     Для підвищення рівня професійної підготовки із застосуванням  новітніх прогресивних технологій, розвитку творчої активності учнів, удосконалення організації та змісту навчання під час підготовки кваліфікованих робітників на відповідному рівні був проведений «Тиждень професійної майстерності» серед учнів училища з професій «Швачка», «Маляр; штукатур».

     Згідно зі специфікою закладу працевлаштуванням випускників училища займаються служби у справах дітей за місцем проживання.

     Училище бере активну участь в обласних ярмарках - продажах товарів широкого вжитку та виробів декоративно-сувенірного профілю.

У виробничих майстернях працюють також і гуртки декоративно-прикладного мистецтва, що сприяє підвищенню мотивації до праці, розвитку інтелекту, максимальному розкриттю здібностей вихованок.

bottom of page