top of page

Творчість

     В училищі здібні діти, учасники  предметних олімпіад і конкурсів знавців рідної мови, переможці конкурсів професійної майстерності, поети – початківці. Тому вчителі, класні керівники, майстри, вихователі повинні розвивати здібності таких учнів, налаштовувати розум і душу на здобуття вершин науки, культури і духовності. Лише духовність і поезія, глибокі знання рідної мови, мистецтво і краса, справедливість і любов здатні змінити цей  недосконалий світ.

     Успішно організована діяльність обов’язково дає свої результати. Дівчата, з якими нам доводиться працювати – непрості, адже в життєвих долях більшості з них переважають чорні фарби: сирітство, голод, безпритульність, шкідливі звички, нехороше товариство, необдумані вчинки, кімната міліції…Та все ж для нас вони такі ж діти, як інші, тільки уваги потребують особливої, більше порозуміння, любові, терплячості. Посіяти в їхніх серцях зернята віри та надії є нелегкою, але дуже потрібною справою. Цей шлях доводиться торувати місяцями, роками, та результат того вартий – в очах дітей з’являється іскристий радісний вогник. Наші вихованки досягають успіху, що окрилює дітей, дає їм силу. Саме успіх народжує захоплення роботою. Звідси взаємна довіра, авторитет особистості на ґрунті добрих вчинків, утворення, збереження кращих традицій спілкування, що наповнюють ціннісним змістом і одухотворяють життя учнівського колективу, стають вагомим стимулом для інтелектуального саморозвитку особистості кожного учня, виявлення творчих здібностей.

    В.О.Сухомлинський наголошував: « Робота педагога – це творчість, а не буденне заштовхування в дітей знань”. Він підкреслював, “що справжній вчитель – майстер не може жити без творчості, повторюючи одне й те саме все своє життя. Тільки творчий педагог може розвинути творчі можливості, творчі здібності дітей».

bottom of page