top of page

Новини

"День знань"

       1 вересня традиційно у закладі був присвячений Дню знань. Святковий концерт та урочиста лінійка з нагоди початку нового навчального року були пронизані думками про головні цінності в житті підростаючого покоління: мир, державну цілісність, захист життя, добробуту і майна українців. Теплі щирі привітання прозвучали з вуст директора училища Гмирі О.М., яка побажала учням у новому 2015-2016 навчальному році  високих навчальних досягнень, творчих звершень, насичених цікавими подіями днів і бадьорого, оптимістичного настрою.

 З метою виховання  в учнів почуття патріотизму, національної гідності, любові до рідного краю, почуття вдячності воїнам АТО за захист Вітчизни, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні, розвитку в учнів бажання брати посильну участь у допомозі і підтримці захисників Вітчизни, формування активної громадянської позиції щодо єдиної, цілісної Української держави та захисту її кордонів учителями Текуч Д.І. та Туренко Т.М. був проведений перший урок «Ніхто крім нас». Учні декламували пронизливі поетичні рядки, преглядали та коментували відеоролики «Україна – це ти», «Крик душі України», читали Книгу пам’яті АТО, висловлювали щире захоплення героями, імена яких назавжди залишаться в серці нащадків. Урок дав можливість кожній вихованці зрозуміти, що майбутнє України будується сьогодні, що кожна з них є причетної до долі Вітчизни. Тому віра в краще, гордість за синів України, патріотизм і старання є запорукою розквіту рідної батьківщини.

Закриття табірної зміни

            

31 серпня відбувся святковий концерт з нагоди закриття табірної зміни 2015 у професійному училищі соціальної реабілітації. Дівчата пригадали найяскравіші епізоди за липень-серпень, поділилися враженнями від подій, висловили вдячність адміністрації та працівникам закладу за організацію цікавого дозвілля під час роботи табору праці і відпочинку. Полонила увагу глядачів незвичайна хореографічна постановка «Маріонетки», колективне ліричне виконання пісні «Помолимося за батьків», веселе інсценування одного прожитого дня у таборі. Директор закладу Гмиря О.М. привітала вихованок та працівників табору зі вдалим завершенням зміни, нагородила учасників табірного життя грамотами. Чаювання у дружньому колі стало своєрідним продовженням свята.

Калейдоскоп подій табору праці і відпочинку 2015
Відкриття табору
Створення колективного панно «Мрії на нашого літа»
Майстер-клас з приготування польової каші
День поцілунку
Купальське плетіння віночків
Акція «Допоможемо воїнам АТО»
Майстер-клас з приготування хот-догів
«Саморобкіни»
Участь у конкурсі малюнків захисникам АТО
Конкурс бутербродів
Бібліотечна година «Коса-дівоча краса»
Турнір з бадмінтону
Інформаційно-пізнавальна година з майстер-класом «Історія виникнення  та приготування окрошки»
Екскурсія до міста
Міс табору 2015
Екскурсія до Охтирського краєзнавчого музею

            

      27 серпня з метою профілактики негативних проявів у поведінці Сліпець В., мотивування до покращення поведінки, формування національно-патріотичної свідомості відбулася екскурсія до Охтирського краєзнавчого музею. Вихованка мала змогу розглянути три постійно діючих  експозиції «Фауна рідного краю», «Історія Охтирщини», «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни» та виставкову залу, в якій до Дня незалежності України кожен відвідувач мав можливість відчути свою причетність до історії рідного краю. Цікава розповідь працівника музею, документальні свідчення трагічних сторінок, каски з Майдану, портрети молодих захисників Охтирщини надовго залишаться в спогадах Сліпець В.

«На крилах поезії»

           

       10 липня з метою формування читацьких інтересів вихованок, виховання шанобливого ставлення до поетичного слова, естетичних смаків у бібліотеці відбулася творча зустріч дівчат з охтирською поетесою Акименко Т.І., публіцистом та журналістом Батуріною В.М., в.о. міської ЦБС Фомічовою А.М. «На крилах поезії», під час якої звучали поезії відомих охтирських поетів А. Дудченка, К. Квітчастої, Ніни Багатої, поетів, чиї рядки відомі всім українцям - В.Симоненка, В. Сосюри, Ліни Костенко. Мова йшла й  про події на Сході України. Дівчата висловлювали своє ставлення, ділилися переживаннями, сподіваннями на краще. Журналіст охтирської  газети «Город А» Батуріна В.М. провела серед дівчат опитування «Моя мрія», пообіцяла вихованкам опублікувати на сторінках газети їхні роздуми та власні поетичні твори. Поетеса Тетяна Іванівна поділилася особистими поетичними роздумами над долею українського народу, пейзажними замальовками, філософською лірикою.

       Творча зустріч запам’ятається надовго своєю щирістю та душевністю.

 

«Плетіння віночків»

            

      6 липня з метою виховання поваги до звичаїв українського народу відбулася народознавча година, присвячена найбільш яскравому та багатому на традиції  святові Івана Купала з майстер-класом «Плетіння віночків». З цікавої розповіді вихователя Хоружої М.В. вихованки дізнались про те, що це в цей день - найкоротші ночі і найдовші дні, коли життєві сили природи досягають свого апогею, а за народними повір’ями трави і квіти набирають найбільшої сили; із першим сонячним променем в оселю зазирає добра доля, яка не обходила і того, хто пірнав у теплу, оповиту чарівними туманами купальську воду або хоч умивався нею. 

       Плетіння вінків стало завершальним акордом заходу. Дівчата дізналися, що означає кожна квітка у вінку, які існують способи плетіння та мали можливість самостійно створити купальський віночок.

Початок табірної зміни

           

          2 липня темою дня у таборі стала Краса. Вихованки  створили колективне панно «Мрії нашого літа», на якому представили всі очікування від табірної зміни. Мали змогу переглянути відео сюжети, присвячені правилам нанесення макіяжу, самостійно створювали образи поп-зірки, випускниці, іменинниці тощо.

          3 липня у таборі знаменувався як День корисних справ. Інформаційна година «Кімнатні рослини» та акція-практикум  «Озеленення» дозволили дівчатам дізнатися багато нового про зелені насадження у вазонах.

          4 липня  вихованки дізналися про цілющі властивості польової каші та пшона, брали участь у майстер-класі з її приготування.

          Табірна зміна лише розпочалася, та вже переконала у тому, наскільки позитивно налаштовані вихованки, як творчо ставляться до поставлених завдань і як плідно та емоційно відпочивають.

 

Відкриття табору праці і відпочинку

            

         1 липня відбувся святковий концерт з нагоди відкриття на базі закладу табору праці і відпочинку. Дитячі сподівання на тепле сонячне літо, змістовний відпочинок, яскраві враження, приємні зустрічі, творчі заходи звучали зі сцени. Веселі пісні та танці демонстрували готовність вихованок до повноцінного відпочинку під час літніх канікул. Директор училища Гмиря О.М. привітала вихованок з початком роботи табору, побажала чудового настрою, яскравих подій, плідного на досягнення літа. Старший вихователь Саєнко М.В. ознайомила вихованок з правилами перебуванням таборі, розпорядком роботи, планом; зупинилася на особистісному рейтингу кожного жителя табору та заохоченнях, які очікують на найактивніших дівчат.  Веселі конкурси  «Музична іграшка», «Малювання наосліп», «Квітка завдань» налаштували дівчат на цікаве дозвілля протягом двох місяців роботи табору. У символічному «Кошику сподівань» кожна вихованка помістила «руку»-квітку, на якій висловила свої побажання.

Прощальний вечір

            

       30 червня з метою створення атмосфери свята, сприяння формування ціннісного ставлення до традицій училища, виховання почуття поваги до працівників закладу, підсумку подій, які відбулися з випускниками за роки навчання відбувся прощальний вечір з вихованками Ботвіновою І. та Новицькою С. Вихователь Зінченко В.В. запропонувала вихованкам ряд тренінгових вправ «П’ять добрих слів», «Якою я була – якою я стала», «Чарівний стілець», «Подорож у пустелі», «Двоє з одним олівцем, «Три настрої» та інші,  що допомогли дівчатам поділитися своїми думками з приводу проведеного часу в училищі. Відеопрезентації «Прекрасні моменти життя в училищі Іри та Соні» ще раз проілюстрували найкращі події, що надовго залишаться в пам’яті випускниць. Вправи «Сакура побажань», «Квітка-семипелюстка», відео «Мудрі поради» дозволили всім учасникам свята висловити побажання Ірині та Софії, добрі настанови, поради.

      Свято надовго залишиться в спогадах.

Екскурсія до пожежно-рятувальної частини

           

             З метою ознайомлення  учнів з господарством 6 пожежно-рятувальної  частини м. Охтирки, з правилами виїзду на місце пригоди і засобами пожежогасіння, розвитку почуття відповідальності за свої вчинки, виховання поваги до людей цієї відповідальної і безстрашної професії відбулася екскурсія вихованок закладу, під час якої діти спочатку оглянули приміщення пожежної частини, місце, де знаходяться машини, і чим вони обладнані. Учням було цікаво подивитися на пожежні драбини, що розкладаються на велику висоту і як по них пересуваються пожежники; як з’єднуються та подовжуються пожежні рукави, як і де набирають воду для гасіння пожежі та на інше обладнання автомобіля. Спостерігали за тим, як гасять пожежу водою і піною. Учні цікавилися в екскурсовода – сержанта Страшка Івана Леонідовича, історією виникнення пожежної служби, основними причинами пожеж, складовими оперативності пожежників, нормативами, які вони складають під час заліків, ситуацією з пожежами на даний час в місті, районі. Мали можливість поміряти костюм пожежника, потримати пожежний рукав, оглянути кабіну машини, побачити на власні очі, з якою швидкістю реагують на виклик пожежники, спускаючись з другого поверху на перший.

           Екскурсія надовго запам’ятається вихованкам своєю насиченістю, інформативністю та знайомством з героїчними людьми, які завжди на варті захисту життя людей.

 

«День вишиванки - свято національної єдності»

           

              У закладі до святкових днів було відкрито виставку творчих робіт педагогічних працівників та учнів, на якій представлені вишивки нитками та бісером, намиста та ікебани  з бісеру.

    Під час заняття-тренінгу  «Будуємо свою сім’ю» вихованки говорили про роль родини   в житті людини, створювали модель своєї власної майбутньої    сім’ї.   заняття було присвячене    Дню сім’ї. 

     Продовжувалася співпраця з Національним Гетьманським парком, працівники якого провели з учнями  заняття «Світ комах». Учні не тільки дізналися багато цікавої інформації, але й навчилися робити з гіпсу моделі комах та розфарбовувати їх відповідно до природних кольорів.

        21 травня  центри учнівського самоврядування «Виробничий» та «Освіта» провели інтерактивну годину «День вишиванки - свято національної єдності»

«Маки пам’яті»

            

       З  метою відзначення Дня пам’яті та примирення та 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі у закладі проведено ряд заходів.  Учениці  разом з майстрами виробничого навчання виготовили маки – символи пам’яті. Було проведено  історично-народознавчу годину «Маки пам’яті», під час якої дівчата  разом з учителями розповіли про  місце квітки маку в українській міфології, про мак як символ  пам’яті  у світі та в Україні. 8 травня вихованки  та працівники закладу побували на Кургані Бойової Слави, що знаходиться під Охтиркою, та поклали квіти до Вічного вогню, до пам’ятника матері-селянці.

Працівник Охтирського краєзнавчого музею Калюжна Н.Г. провела екскурсію на Кургані Бойової Слави, розповіла  учням про  завершальні бої Курської битви, що розгорнулися під Охтиркою влітку 1943 року, та їхнє стратегічне значення у ході Другої світової війни.

Святкові вихідні

            

       Відповідно до плану виховної роботи протягом травня  проводилися  заходи художньо-естетичного, морально-етичного, трудового, превентивного, національно-патріотичного напрямів,  з формування здорового способу життя та сприяння творчому розвитку особистості.

       Під час  святкових та вихідних днів 1-4 травня вихованки побували на екскурсії у місті, позмагалися у спортивній травневій  естафеті, провели турнір на першість закладу з бадмінтону, конкурсно-розважальне шоу «Угадай мелодію», ігрове квест-шоу «Разом ми непереможні», конкурс зачісок, майстер-клас з макіяжу та манікюру, на території закладу варили смачну польову кашу.

Психолого-педагогічний семінар-практикум

           

       29 квітня з метою залучення всіх учасників педагогічного процесу до конструктивної роботи з питань виховання дівчат у закладі, обмінятися інформацією про ефективні методи та прийоми виховання, допомогти усвідомити наявність проблемних зон у професійній сфері, сприяти підвищенню мотивації до самореалізації, обрати найбільш ефективну модель взаємодії педагога з важковиховуваними методистом закладу Саєнко М.В. та практичним психологом Буймер Н.В. був проведений психолого-педагогічний семінар-практикум «Педагогічні методи і прийоми соціальної реабілітації неповнолітніх: ефективність та доцільність їх використання, залежність вибору від майстерності педагога». Під час заходу педагоги розглянули такі методи перевиховання як методи руйнування негативного типу характеру, методи перебудови мотиваційної сфери і самосвідомості, методи перебудови життєвого досвіду, методи попередження негативного і стимуляція позитивної поведінки. Детально зупинилися на системі заохочень та методів впливу на поведінку вихованок у закладі. Педагоги дискутували, визначали  стилі педагогічного спілкування, знайомилися з педагогічними  стратегіями досягнення успіху, моделювали різні ситуації, використовуючи етичний прийом «Я-висловлювання», визначали помилки у спілкуванні, що призводять до виникнення непорозуміння між педагогами та учнями. На заключному етапі побудували модель ефективної взаємодії педагога і вихованки в закладі соціальної реабілітації та підсумували отриману інформацію  у вигляді пам’ятки.

       Семінар пройшов динамічно, інтерактивно, творчо.

«Дзвони Чорнобиля»

            

    27 квітня з метою вшанування людей, які загинули під час Чорнобильської катастрофи, поглиблення знань учнів про негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища та здоров’я населення, розвитку вміння аналізувати та узагальнювати інформацію, формування патріотичних почуттів вихователем Більченко М.В. була проведена година пам’яті «Дзвони Чорнобиля», під час якої вихованки познайомилися з трагедією, що сталася на Прип’яті, долею «шеренги № 1» (перших 28 пожежних, які прийняли найжорстокіший удар на четвертому блоці станції і не відступили перед лицем неймовірної катастрофи), коментували  відео сюжети, декламували поетичні рядки, присвячені цим трагічним квітневим дням, хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників.

«Первоцвіти-діти весни»

            

     22 квітня провідні фахівці з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслова О.В. та Зуза І.В., керівник гуртка декоративно-ужиткового напрямку КПНЗ «Охтирський міський центр позашкільної освіти – МАН» Шведенко Я.С. провели цікаве інтерактивне екологічне заняття  «Первоцвіти-діти весни», під час якого прозвучало багато цікавої пізнавальної інформації про рослини, занесені до Червоної книги, перевірялися знання учнів про весняні квіти, мультимедійні презентації ілюстрували таємничий світ природи Охтирщини. Родзинкою заходу став з майстер-клас з виготовлення квіткових композицій з декоративного-прикладних матеріалів.

Прощальний вечір з вихованкою Ханіною Валерією

            

  17 квітня відбувся прощальний вечір з вихованкою Ханіною В. За допомогою тренінгових вправ «Намалюй мрію», «Дерево побажань», «Мій вибір» та інших Валерія поділилися своїми планами на майбутнє. Однолітки підготували вихованці відео-подарунок, у якому зібрали найкращі спогади, пов’язані з життям дівчини в закладі. Багато теплих слів, мудрих настанов, щирих побажань прозвучали від педагогів та учениць. Святковий пиріг підсолодив момент прощання.

Зустріч із заступником губернатора Сумської області Купрейчик І.В.

            

 10 квітня вихованок з наступаючим Великоднем привітала заступник губернатора Сумської області Купрейчик І.В., яка опікується долею закладу. Ірина Валеріївна мала змогу полюбуватися виставкою виробів декоративно-прикладного профілю, присвячену великодній тематиці, поспілкуватися з учнями, поділитися з ними позитивним настроєм та планами на майбутнє, урочисто вручити Новицькій Софії та Ботвіновій Ірині паспорти громадян України, подарувати великодні набори та книгу «Життєвий шлях Коко Шанель».

Святкування Великодня

            

Світле свято Великдень - це день, на який усі чекають і ретельно до нього готуються: господині печуть паски, фарбують яйця, прикрашають будинок. Відчути атмосферу свята для вихованок училища допоміг майстер-клас з виготовлення великодніх листівок, проведений  9 квітня вихователем Мірошниченко Т.Г. з метою розвитку творчих здібностей учнів та формування художньо-естетичних уподобань. За допомогою паперу, клею, ножиць та фантазії вихованки створили своїми руками яскраві листівки з привітаннями.

Всесвітній день здоров’я

            

           9 квітня з метою спонукання учнів до систематичного фізичного самовдосконалення, формування здорового способу життя, згуртованості в колективі, взаємодопомоги, розвитку почуття відповідальності за інших вчителем фізичного виховання Соловйовим В.В.  проведено спортивні змагання між учнями 10 класу та збірною командою учнів 7, 9 класів. Вихованки презентували свої спортивні можливості у веселій естафеті, конкурсі «Силачки», комбінованих видах фізкультурних вправ. Перемогли учні 10 класу.

            У рамках Всесвітнього дня здоров’я лідерами учнівського самоврядування проведена інформаційно-пізнавальна година «Здорова їжа» та майстер-клас з приготування весняного салату. Учні виготовили стіннівку «За здоровий спосіб життя».

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

            

8 квітня відбулася зустріч вихованок закладу з завідуючою «Клінікою, дружньою до молоді» Мучник Г.М., присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. На початку заходу Ганна Моїсеївна перевірила знання вихованок про засоби контрацепції, оскільки попередня зустріч торкалася саме цієї теми. Дівчата добре засвоїли цікавий пізнавальний матеріал, тому змогли відповісти на всі поставлені запитання. Вихованки почули загальні відомості про хворобу  туберкульоз, симптомами  даної хвороби, шляхи зараження та заходи по запобіганню захворювання, станом епідеміологічної ситуації з туберкульозу в Україні. Учні отримали  інформаційні проспекти та календарики. Зустріч дала можливість  сформувати у підлітків якості сильної особистості та здатності протистояти даній хворобі.

Прощальний вечір з Баканіною Яною

            

      4 квітня відбувся прощальний вечір з вихованкою Баканіною Яною. Під час проведення тренінгових вправ вихованка змогла пригадати всі найкращі моменти життя в закладі. Яна переступала символічні камінці-перешкоди на шляху до здійснення поставлених задач, переглядала відео сюжет «Мої досягнення», відпускала з символічними метеликами в небо всі свої страхи і переживання.  Педагоги та учні, присутні на заході, створили гарне аплікаційне квіткове панно з побажаннями Яні на майбутнє. Запашний пиріг завершив прощальний вечір, залишивши приємні спогади і надію на те, що подальше життя Яни складеться щасливо.

Екскурсія до лісу

            

28 березня з метою формування вмінь учнів  виявляти взаємозв'язки між компонентами природи, розвивати географічне мислення

вихованки закладу здійснили екскурсію до лісу, де мали можливість розширити знання про яруси рослинності, приємно поспілкуватися на лоні природи, пограти в ігри на свіжому повітрі, поласувати печеною картоплею та ковбасками.

Творчі звіти педагогів

            

27 березня у методичному кабінеті відбулися творчі звітів педагогів, що атестуються. Викладач предметів з професійно-теоретичної підготовки  Саміленко Г.О., вчитель фізичної культури Соловйов В.В., вчитель географії Туренко Т.М., старший вихователь Саєнко М.В. представляли власний досвід, методичні та педагогічні знахідки, досягнення протягом між атестаційного періоду. Туренко Т.М. та Саміленко Г.О. презентували електронне порт фоліо досягнень. Соловйов В.В. у формі доповіді здійснив самоаналіз своєї діяльності. Саєнко М.В. представила власний сайт.

«Сучасні інноваційні технології»

            

24 березня з метою актуалізації та розширення знань педагогів про сучасні інноваційні педагогічні технології, стимулювання прагнення до пошуку, творчості, створення умов для обміну досвідом роботи, педагогічних знахідок відбулося розширене методичне засідання у формі методичного рингу «Сучасні інноваційні технології». Педагоги, об’єднані у команди, змагалися між собою за звання чемпіонів з інноваційних технологій у трьох раундах: «Сенкан», «Естафета», «Захист технологій». Протягом заходу пропонувалися вправи на психологічне розвантаження «Миттєве фото», «Австралійський дощ», «Путаниця», «Вибір». Педагоги з ентузіазмом захищали педагогічні технології з арсеналу досвіду, відповідали на запитання, творчо працювали в командах.

«Пташок викликаємо до рідного краю»

            

24 березня провідні фахівці з екологічної освіти Суслова О.В. та Зуза І.В., керівник гуртка декоративно-ужиткового напрямку КПНЗ «Охтирський міський центр позашкільної освіти – МАН» Шведенко Я.С. провели цікавий пізнавально-розважальний весняний квест «Пташок викликаємо до рідного краю». Вихованок  об’єднали у три команди.  Вони по черзі відвідували станції «Загадкова», «Пізнавальна», «Природнича», «Кмітлива».Учні розгадували ребуси, кросворди, цікаві пізнавальні завдання, загадки, складали пазли із зображеннями птахів, знаходили відмінності, брали участь у майстер-класі «Створення пташки-мотанки».   На завершення свята зустрічі птахів за традицією українців усі присутні скуштували смачненьких жайворонків, яких напекли працівники їдальні.

«Чарівна сила поезії»

            

23 березня у рамках святкування Всесвітнього дня поезії з метою залучення дівчат до активного читання поетичних творів, виховання найкращих людських рис, чистих помислів, світлих мрій, культури почуттів вихователь Мірошниченко Т.Г. провела поетичну вітальню «Чарівна сила поезії». Вихованки декламували поетичні рядки Ліни Костенко, Василя Симоненка, Любов Забашти, Едуарда Асадова. З великим захопленням слухали вірші цих митців з вуст відомих людей сьогодення під час перегляду відео сюжетів.

Зустріч з Давиденко Дінарою

            

   22 березня заклад відвідала колишня учениця  Давиденко Дінара разом з педагогами-християнами з м. Полтави. Дівчину радо зустріли вихованки та педагоги, поспілкувалися у дружньому колі, звернули увагу на позитивні зміни у характері Діни, пораділи її успіхам. Адже доля у дівчинки нелегка (під час перебування в училищі від неї відмовилися прийомні батьки). Зараз Дінара живе в іншій сім’ї, де цінують, люблять і підтримують кожного члена родини; навчається в школі, має багатьох друзів та не забуває позитивні моменти, які вона пережила в училищі.

Сонячне затемнення

            

 20 березня вихованки закладу спостерігали за сонячним затемненням, найактивніша фаза якого припала на 12:15. Хоча це затемнення за астрономічною класифікацією належить до повних, було видно, як Місяць затуляє лише близько половини сонячного диска. Цього було недостатньо, щоб настали сутінки. Під час затемнення прямо дивитися на Сонце в жодному разі не можна. Вихованки  використовували спеціальні скельця.

Тиждень професійної майстерності

            

З метою розвитку професійних здібностей, технологічного мислення, естетичної культури учнів та виявлення кращих учнів з професій «швачка», «маляр» з 16 по 20 березня в училищі пройшов Тиждень професійної майстерності, під час якого учні брали участь у  конкурсі професійної майстерності «Кращий професіонал», виставці творчих робіт, вікторинах, презентації малюнків на кращу модель спецодягу. Усі учасники Тижня були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.

«Жертовність в ім’я України»

            

    16 березня вихователь Мачула Т.В. провела відео-лекторій «Жертовність в ім’я України». Вихованки переглядали відео сюжети подій на майдані, інтерв’ю з учасниками АТО, зокрема з наймолодшим героєм – 18-річним носієм Ордена за мужність ІІІ ступеня Дмитра Махова з Прикарпаття, який прикрив собою товаришів під час однієї з ворожих атак. Дівчата прослухали пісні «Білі лебеді», «Повертайся живим». Висловили власні думки з приводу побаченого, сподіваючись на мирне врегулювання проблем на Сході країни.

Відвідування 3D кінотеатру

            

  14 березня вихованки професійного училища соціальної реабілітації відвідали Охтирський міні-кінотеатр «Авангард», де мали змогу насолодитися переглядом кінофільму у жанрі фентезі за допомогою тривимірних технологій. Кіно у форматі 3-D дозволило дівчатам зануритися повністю у казковий світ та стати невимушеними очевидцями  і майже учасниками екранних подій. Вихованки відчули ефект присутності, з великим захопленням обговорювали побачене та щиро ділилися позитивними емоціями, отриманими під час перегляду кінострічки.

Святкування Міжнародного жіночого свята
8 березня

            

 6 березня у рамках святкування Міжнародного жіночого свята 8 березня вихованки підготували святковий концерт працівникам закладу та вітальні стіннівки. Ніжні поетичні рядки, присвячені жінці і весні, ліричні вокальні та хореографічні композиції, теплі слова вдячності усім жінкам – мамам, бабусям, сестрам, подругам, педагогам  звучали зі сцени, налаштовуючи присутніх на святковий настрій та віру у світле майбутнє. Директор училища Гмиря О.М. привітала всіх присутніх у залі з цим світлим святом, побажавши миру, душевної рівноваги та безмежної любові.

«Виявлення та подолання стресу в педагогічному колективі»

            

5 березня з метою поглибити знання педагогів про причини виникнення та симптоми стресу, методи профілактики і усунення стресового стану, розвитку навичок саморегуляції та управління своїми психофізіологічними ресурсами практичним психологом Буймер Н.В. був проведений семінар-практикум «Виявлення та подолання стресу в педагогічному колективі». На початку заняття педагоги заповнили таблицю «Стресогенні життєві події», самостійно визначивши інтенсивність стресу. Об’єднавшись у групи, учасники семінару самостійно обговорювали причини стресу та шляхи його подолання. Після перегляду відеосюжету «Механізм виникнення стресу» та інформаційного повідомлення психолога «Стрес на роботі» групи запропонували найбільш дієві способи боротьби зі стресом. Вправи «Спина до спини», «Ласкаве ім’я» дозволили кожному налаштуватися на розвиток почуття довіри один до одного, позитивний настрій. Педагоги прийшли до висновку, що поведінкові способи боротьби зі стресовою напругою є дієвими, та потребують постійних часових і матеріальних  ресурсів (сон, здорова збалансована їжа, відпочинок, рух, шопінг тощо). А засоби саморегуляції – навпаки, потребують значної сили волі та роботи над собою. Цікавою і корисною виявилася інформація про способи лікування нервової системи у різних країнах. Учасники семінару спільно прийшли до думки, що позитивне мислення є важливим чинником у запобіганні стресу, навчитися керувати яким – основне завдання кожного педагога.  Насамкінець психолог дав кожному учасникові поради. Очікування від семінару справдилися.

«О мово рідна! Хто без тебе я»

            

У рамках святкування Міжнародного дня рідної мови 20 лютого у бібліотеці училища відбувся тематичний вечір за участю завідуючої міської дитячої бібліотеки м. Охтирки «О мово рідна! Хто без тебе я». Учні поповнили свої знання про історію виникнення слова, почули багато інформації про хронологію заборони української мови, декламували поезії про рідну мову, слухали українські пісні, взяли активну участь у конкурсі пантомімів за прислів’ями. Переможцем вікторини «Наскільки добре ти знаєш українську мову і літературу», яка проходила теж у цей день стала учениця 10 класу Ботвінова Ірина. Усі учасники отримали солодкі подарунки.

«Закон. Право. Мораль»

            

    У рамках проведення місячника правового виховання з метою формування правової культури та правосвідомості учнів, стимулювання творчої, пізнавальної та соціальної активності 16 лютого вихователем Більченко М.В. була проведена вікторина «Закон. Право. Мораль». Вихованки демонстрували навички гри в команді, набуті під час загальноосвітньої підготовки правові знання, розігрували різні життєві ситуації, давали власну оцінку правопорушенням, представленим у відео сюжетах.

Засідання методичної комісії вихователів

            

    З метою зростання рівня педагогічної майстерності вихователів, активізації їх творчого потенціалу 16 лютого відбулося засідання методичної комісії вихователів за участю практичного психолога, на якому розглядалися три питання: 1) Вимоги до організації та проведення найбільш поширених форм позакласної роботи; 2) Діагностична та корекційна робота вихователя;

3) Діагностичне дослідження професійної діяльності вихователя. Під час обговорення першого питання педагоги за допомогою ситуативного моделювання називали труднощі своєї роботи та шляхи їх подолання; аналізували найбільш ефективні форми організації виховної роботи в групах; згадували основні вимоги до їх проведення; досліджували ефективність сюжетно-рольової гри, просвітницького тренінгу, дебатів, прес-шоу. Вихователі познайомилися з однією із методик виявлення моральних уявлень учнів, мали змогу порівняти різноформатні карти рівня вихованості учнів, визначити найбільш ефективні інтегровані показники вихованості. Насамкінець здійснили діагностичне дослідження власної професійної діяльності.

«Трамвай побажань»

            

14 лютого з метою розвитку творчих здібностей учнів, виховання естетичних смаків з нагоди святкування Дня Святого Валентина відбувся розважальний захід «Трамвай побажань». На початку заходу Валентин роздав листівки-привітання всім присутнім у залі.

Кожна зупинка мала свою назву: провулок Радості, бульвар Мрій, міст побажань, зупинка Побачень. На кожній із них гості виконували  різні завдання: промовляли компліменти, відповідали на питання вікторини «Що ти знаєш про цей день», за допомогою жестів освідчувалися в коханні, співали пісні про любов, танцювали в парах із кулькою та багато інших.

Ліричні композиції у виконанні Ханіної Валерії та Верхоглядової Вікторії полонили увагу глядачів. Пристрасний іспанський танок та вальс зачарували присутніх граційністю та щирістю виконання.

Фінальним акордом стало чаювання у дружньому колі.

Спільний концерт з учнями «Охтирського центру ПТО»

            

13 лютого з метою привітати вихованок професійного училища соціальної реабілітації м. Охтирки з Днем закоханих, налагодження тісних дружніх взаємин між закладами професійно-технічної освіти  училище відвідали учні  ДНЗ "Охтирський центр ПТО". Відбувся спільний концерт за участю хореографічних та вокальних ансамблів. Гостей вразила майстерність танцювальних постановок вихованок училища. У свою чергу учні «Охтирського центру ПТО» захопили присутніх прекрасним виконанням ліричних пісень. Окрасою концерту стало спільне виконання «Червоної рути». Усі отримали позитивні емоції, бадьорий настрій та солодкі подарунки. Захід сподобався всім.

«Як розпорядитися власним життям»

            

   9 лютого з метою поглиблення знань учнів про явище дитячої бездоглядності і безпритульності, визначення причин його появи у соціумі, шляхів вирішення цієї проблеми, розвитку вміння оцінювати складні життєві ситуації і знаходити цивілізоване вирішення їх, виховання ціннісного ставлення до власного життя вихователь Максименко Н.Л. провела інформаційну годину з коментуванням відео сюжетів «Діти вулиці. Моральні пріоритети». Учні переглянули відео сюжет про соціальних сиріт, після якого відповіли на питання: «Чому діти втікають з дому?», назвавши основними причинами внутрішнього протесту матеріальне неблагополуччя в родині, непорозуміння з батьками, насилля з боку ровесників, конфлікти між членами родини та ін. Подискутували з приводу того, що потрібно змінити в суспільстві для того, щоб захистити дітей від бездоглядності та безпритульності. Гра «Як розпорядитися власним життям» дозволила виокремити основні цінності в житті кожного: більшість обрали здорову сім’ю, деякі – можливість прожити життя спочатку. Насамкінець, вихованки отримали важливу інформацію про служби соціальної підтримки дітей, які потрапили в біду.

     У рамках підготовки до святкування Дня Святого Валентина в училищі було проведено конкурс валентинок. Дівчата запропонували своє бачення листівки для закоханих. Це були оригінальні вироби з паперу, виконані за допомогою технік квілінгу, орігамі, модульного орігамі тощо.

«Як рано ми вміємо кохати, як пізно любов цінувати»

            

    7 лютого з метою орієнтування учнів на толерантне ставлення до вираження почуттів протилежними статями,  виховання культури міжособистісних стосунків, формування зацікавленості біографічними відомостями з життя відомих людей бібліотекар Дзюбенко Н.О. провела інформаційно-пізнавальну годину «Як рано ми вміємо кохати, як пізно любов цінувати».  Вихованки почули легенду про одностатевих людей, познайомилися з історією кохання Петрарки до Лаури, першу і останню любов Т.Г. Шевченка, почуття Лесі Українки до Сергія Мержинського, «Зів’яле листя» Івана Франка.  Насамкінець пройшли тестування «Як розпізнати справжнє кохання».

Тренінг «Надання першої медичної допомоги»

            

        6 лютого з метою закріплення навичок учнів про надання першої медичної допомоги у різних життєвих ситуаціях вихователями Більченко М.В. та Мірошниченко Т.Г. була проведена рольова гра.  Вихованки переглядали  відеоролики про особливості надання ПМД, вирішували тематичні задачі, а також мали можливість продемонструвати свої практичні вміння накладання пов’язок та транспортування хворих у змодельованих ситуаціях.

«Його Величність Етикет»

            

З метою формування в учнів етичної культури, моральних цінностей та норм, дружності та ввічливості, поваги та чуткості по відношенню до інших людей 2 лютого вихователем Зінченко В.В. була проведена інтерактивна година «Його Величність Етикет», під час якої  вихованки пригадали правила вітання, представлення та знайомства, звертання до інших, вимоги щодо одягу, поведінку у громадських місцях, поведінку чоловіка щодо жінки, правила піднесення подарунків та сувенірів, накривання столу і поведінки за столом тощо. Учні розігрували різні життєві ситуації, коментували їх, відповідали на питання вікторини.

«Пам’ять болить…»

            

31 січня з метою  ознайомлення учнів з трагічним минулим українського народу, виховання  бережливого ставлення до історії своєї країни, розкриття її як білих, так і чорних сторінок, здатності кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників за участю співробітника Охтирського краєзнавчого музею відбулася історична година «Пам’ять болить…». Діти ще раз почули про найбільший в історії злочин проти людяності –вбивство мільйонів євреїв та представників інших національностей; 27 січня за рішенням Генеральної асамблеї ООН і Європейського парламенту визнано Міжнародним днем пам'яті Голокосту.

Засідання педагогічної ради

            

29 січня відбулося засідання педагогічної ради, одним із ключових питань якої було «Роль гурткової та позакласної роботи у художньо-естетичному вихованні учнів». Педагогічні працівники закладу активно включилися в обговорення цього важливого напрямку виховної роботи, адже формування гармонійно-розвиненої особистості дитини неможливо уявити без естетичного розвитку особистості. Старший вихователь Саєнко М.В. проаналізувала роботу керівників гуртків художньо-естетичного виховання. Присутні мали можливість пригадати основні виховні заходи, проведені протягом першого півріччя, направлені на засвоєння цінностей, формування ціннісного ставлення до світу, здатності сприймати й примножувати художні цінності у сфері дозвілля.  Так, керівник гуртка «Умілі ручки» Науменко Н.І представила увазі педагогів виставку кращих робіт гуртківців.

               Цікавими були результати анкетування учнів «Як у тобі розвинене почуття прекрасного»: більшість дівчат об’єктивно оцінювали красу своєї мови, зовнішнього вигляду, міжособистісних стосунків, бережливе ставлення до власних речей; висловили думку про те, що художньо-естетичні заходи, що проводяться в училищі, сприяють збагаченню емоційно-естетичного досвіду, формують культуру почуттів, розвивають загальні та художні здібності.

 

«Україна – наш спільний дім»

            

26 січня з метою формування патріотичних почуттів, виховання поваги, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина, бажання своєю працею розбудовувати державу вихователь Мачула Т.В. провела інформаційно-пізнавальну годину з коментованим переглядом відео сюжетів «Україна – наш спільний дім», під час якої учні обговорювали історичне значення об’єднання українських земель, відповідали на питання вікторини, переглядали документальні фрагменти, декламували поетичні рядки.

«Живі ланцюги Соборності»

            

З метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, виховання патріотичних почуттів та поваги до державної атрибутики, розвитку інтересу до вивчення історії України 24 січня бібліотекар Дзюбенко Н.О. провела бібліотечну годину «Живі ланцюги Соборності». Учні прослухали інформацію про  Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, що унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, декламували поезії відомих митців слова, взяли активну участь в обговоренні подій сьогодення, прийшовши до висновку, що тільки єдність усіх українців здатна зберегти українську державність

Екскурсія в місто

            

22 січня з метою заохочення до покращення навчальних досягнень, дисципліни та стимулювання п’ятеро вихованок, а саме учениці 10 класу Ботвінова Ірина, Новицька Софія, учениці 9 класу Ханіна Валерія, Слесарєва Владислава, учениця 8 класу Ільїна Єлизавета (кращі учні за результатами першого семестру) відвідали святковий концерт, присвячений Дню Соборності України, що відбувся в Охтирському районному будинку культури. Місцеві танцювальні та вокальні колективи презентували глядачам яскраві номери художньої самодіяльності. Вихованки мали можливість познайомитися з охтирськими волонтерами, яких відзначила міська адміністрація подяками та теплими словами. Дівчата побували на фотовиставці  «Дитячий погляд через фотооб’єктив», погуляли зимовим містом, поласували тістечками у кав’ярні.

«Новорічна ніч казкова»

            

31 грудня для працівників та гостей училища вихованки провели святковий концерт «Новорічна ніч казкова». Казкові персонажі  - фея з ельфами, новорічні місяці,  Дід Мороз та Старий рік намагалися розбудити Снігуроньку, яку заморозила Снігова Королева, використовуючи вокальні, хореографічні та артистичні здібності. Прикрасою вистави стали виступи маленьких сніжинок – балеринок. Найцікавішим епізодом визнали «визволення з полону» серця королеви: чарівна пірамідка з завданнями дозволила кожному дорослому поринути у дитинство, а вихованкам пограти у жваві ігри. Свято запам’яталося кожному присутньому, адже, як у кожній казці, добро перемагає зло, любов – ненависть. Чарівну мить Нового року відчув кожен у святковій залі.

1 січня 2015 року вихованки зустріли бадьоро. Настрій підняв святковий пиріг «Дід Мороз».  Дівчата брали участь у різних конкурсах, послухали астрологічний прогноз на Рік Кози, пограли в спортивні ігри.

“Замість ялинки – букет”

            

    Стало вже доброю традицією напередодні новорічних свят проводити  в закладі конкурс “Замість ялинки – букет” у рамках акції “Збережи ялинку”. З 29 по 31 грудня вихованки та працівники училища взяли активну участь у виставці виробів декоративно-прикладного профілю, головна мета якої  - показати людям альтернативу, довести, що новорічними атрибутами можуть бути не лише зрубані дерева, але й безліч майстерно скомпонованих штучних та природніх матеріалів. Виставка робіт була представлена   більше ніж 40 роботами.

    Це вироби з паперу, тканини, дерева, гілочок сосни та ялинки,  фруктів, навіть дисків. Найоригінальнішими, на думку більшості, став кошик з подарунками, виготовлений за допомогою техніки модульного орігамі, ялинка з клаптиків стрічки, новорічна композиція «Медична». 

    Кожна робота — унікальна, зроблена з неабияким задоволенням і вмінням.  Вона прикрасить будь-яку оселю і створить святковий настрій не гірше, ніж жива лісова красуня.

«Любіть Україну у сні й наяву»

            

18-19 грудня на базі ДПТНЗ «Хотінський професійний аграрний ліцей» відбувся ІІ етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської  та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Вихованка училища Ботвінова Ірина гідно представила свій

заклад, взявши активну участь у письмовому та усному турах. Виступ «Любіть Україну у сні й наяву» змусив кожного присутнього в залі відчути тривогу дівчини за долю українського народу. Ірина посіла 2 місце в конкурсі.

День Святого Миколая

            

  18.12.2014 відбулася зустріч вихованок професійного училища соціальної реабілітації з учнями  ДНЗ "Охтирський центр ПТО", які  провели благодійний концерт до Дня Святого Миколая. Гості  подарували учням закладу  свої пісні, святковий настрій і теплі посмішки. Бурхливими оплесками вітали кожен виступ вокалістів ДНЗ "Охтирський центр ПТО" вихованки та працівники професійного училища соціальної реабілітації.

  19 грудня  у закладі відбувся конкурс малюнків та вітальних листівок до Дня Святого Миколая. Учасники конкурсу отримали нагороди, а всі вихованки – солодкі подарунки. Під час інтерактивної години спілкування «Твори добро, як Миколай» вихованки закладу переглянули телефільм, представили свої презентації, декламували вірші.

 

«Запрошуємо на чай»

            

15 грудня з метою формування в учнів знань про найцінніший гарячий напій, ознайомлення з історією походження чаю, виникненням чаювання в Європі, зберіганням та правильним його приготуванням , лікувальними властивостями вихователями Мачулою Т.В. та Більченко М.В. проведено виховний захід у формі «чайної перерви» «Запрошуємо на чай».  Діти дізналися про принципи чаювання, переглянули та почули  цікаві факти про чай, детально зупинилися на особливостях чайних церемонії в Азії, Європі, Африці. Насамкінець провели чайну церемонію в традиціях України.

«Кримінальна відповідальність неповнолітніх»

            

13 грудня вчителем основ правових знань Туренко Т.М. була проведена інформаційна година  «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» з метою з'ясування суті поняття «кримінальна відповідальність неповнолітніх», формування знань про відповідальність своїх дій у житті, розвитку уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків,  виховання почуття відповідальності за свої дії. Вихованки розглядали різні життєві ситуації, давали їм власну оцінку, опираючись на правові знання, дискутували.

Вибори в органи учнівського самоврядування

            

11 грудня відбулися вибори в органи учнівського самоврядування. Претенденти на посади керівників центрів «Виробничий», «Культура і дозвілля», «Освіта» презентували свої програми, переконуючи присутніх у тому, що саме вони гідні очолити той чи інший центр. За результатами голосування керівником центру «Виробничий» стала учениця 9 класу Слесарева Владислава, керівником центру «Освіта» - учениця 10 класу Ботвінова Ірина, керівником центру «Культури та дозвілля» - учениця 9 класу Ханіна Валерія. Дівчата пообіцяли реалізувати поставлені завдання, поліпшити ефективність учнівського самоврядування, урізноманітнити виховну діяльність в закладі

Всеукраїнський тиждень права

            

   У рамках проведення Всеукраїнського тижня права з метою виховання в учнів поваги до людської  гідності та Батьківщини, формування знань про права та обов’язки,  розвитку в учнів правової і громадянської компетентностей, цінностей, умінь та навичок,  формування досвіду захисту  власної  позиції педагогами закладу протягом тижня було проведено ряд виховних заходів.

 

   30 листопада класний керівник Галицька Л.І. провела інтерактивну годину «Права і правила», під час якої вихованки училища пригадали єдині педагогічні вимоги до учениць професійного училища соціальної реабілітації, створили стіннівку «Правила перебування в училищі», коментували відеосюжети.

 

   8 грудня вихователь Мірошниченко Т.Г. провела інформаційну інтерактивну годину «Права і закони у твоєму житті». Вихованки пригадали Конвенцію ООН про права дитини, проілюстрували своє бачення основних прав дітей, коментували життєві ситуації.

 

    9 грудня відбувся Всеукраїнський урок «Права людини».  Учні ще раз усвідомили, що важливими умовами існування демократичного суспільства є правова освіченість громадян, повага  до прав  людини, толерантність,  уміння знаходити  компроміси.

 

    Круглий стіл за участю юрисконсульта Безпалька С.В. та начальника кримінальної міліції  справах дітей Охтирського МВ УМВС України у Сумській області  Бичкова В.В. на тему «Права і обов’язки підлітків» відбувся 9 грудня. Мова йшла про Загальну декларацію прав людини. Василь Володимирович розповів про повноваження кримінальної міліції у справах дітей, відповідальність підлітків за здійснення правопорушень.

 

   Бібліотекарем Дзюбенко Н.О. була  організована  виставка юридичної  літератури «Сторінками  історії розвитку законів».

Засідання клубу «Феміна»

            

5 грудня з  метою створення у групі емоційно-теплої атмосфери, усвідомлення ступеня свого вміння визначати стан іншої людини за невербальними та вербальними компонентами спілкування, вироблення розкутого стилю спілкування відбулося чергове засідання клубу «Феміна» - тренінгове заняття  «Пізнати себе через іншого». Вихованки за допомогою вправ «Спілкування без слів», «Зіпсований телефон», гри-шикування мали можливість творчо та нестандартно виражати відношення один до одного, відчувати та розуміти інших людей, відшліфовувати вміння вербального та невербального спілкування.

Засідання         педагогічної ради

            

      4 грудня відповідно до річного плану роботи відбулося засідання  педагогічної ради, на якому розглядалися питання дотримання єдиних педагогічних вимог, стан національно-патріотичного виховання та використання інноваційних технологій, результативність їх упровадження педагогічними працівниками професійного училища соціальної реабілітації.      Керівники методичних комісій викладачів природничо-математичного, суспільно-гуманітарного циклу, професійної підготовки, класних керівників і вихователів за допомогою мультимедійних презентацій проілюстрували переваги інформаційно-комунікаційних, проектних, інтерактивних технологій. Учитель Інформатики Текуч Д.І. підготував цікаву доповідь про технології майбутнього. Учитель англійської мови Мачула Т.В. цікаво представила переваги інтелектуальних карток Mind Mapc. Методист Саєнко М.В. презентувала результати анкетування «Готовність педагогів до освітніх інновацій», що дозволили зробити висновки про те, що педагоги закладу знають, володіють, результативно застосовують різні інноваційні технології. Обговорення стану національно-патріотичного виховання дозволило кожному учаснику педагогічної ради проаналізувати найбільш ефективні форми і методи виховної роботи з цього напряму, адже проводиться велика плідна діяльність у закладі щодо виховання правової культури учнів, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки, історичних святинь, формування мовної культури, духовних цінностей українського патріота тощо. Помічник директора з режиму Саміленко Г.О. проаналізувала стан вихованості в закладі та дотримання єдиних педагогічних вимог.

Засідання педагогічної ради пройшло динамічно, інтерактивно.

«СНІД: небезпека і профілактика»

            

              З метою поглиблення знань учнів про СНІД та ВІЛ, сприяння усвідомлення учнями небезпеки, пов’язаної із поширенням СНІДу на планеті, виховання почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя класним керівником Галицькою Л.І. 29 листопада була проведена інформаційна година «СНІД: небезпека і профілактика».На початку заходу учні пройшли  тест «Перевір свої знання про СНІД», за допомогою перегляду відео сюжетів дізналися багато цікавих фактів про генеалогію цієї страшної хвороби, повторили відомості про основні шляхи зараження ВІЛ-інфекцією та заходи щодо її попередження. Соціальні ролики проілюстрували вихованкам безвідповідальне ставлення підлітків до власного життя, тож учні зробили відповідні висновки.

Питанню СНІДу був присвячений виховний захід, проведений у формі відео лекторію у всесвітній день боротьби зі СНІДом, вихователем Мачулою Т.В. з метою звернути увагу учнів на соціальні та морально-етичні проблеми хвороби. Вихованки переглядали відео сюжети, відповідали на попередньо підготовлені питання. По закінченню обговорення вихователь провела рольову гру «ВІЛ-СНІД очима наших громадян».

 

«Ми за здоровий спосіб життя»

            

26 листопада з метою формування позитивної мотивації до здорового способу життя, ціннісного ставлення до власного здоров’я вихователем 1 групи Мачулою Т.В. був проведений брейн-ринг «Ми за здоровий спосіб життя». Вихованки 2 групи створювали колективне панно «Щасливе дитинство – усміхнені діти».

Прощальний вечір з вихованкою Павлишіною Сімоною

            

25 листопада з метою формування ціннісного ставлення до особистості, дружнього колективу, виховання почуття відповідальності за своє майбутнє, поваги один до одного старшим вихователем Саєнко М.В. був проведений прощальний вечір з вихованкою Павлишіною Сімоною. Кожен присутній згадував позитивні моменти перебування Сімони у закладі, її досягнення. Відеопрезентація дозволила пройти спочатку весь шлях вихованки – від дня приїзду до дня вибуття. Символічне дерево з плодами дозволило дівчині самостійно проаналізувати риси характеру, які допомогли їй досягти поставленої мети і перелічити ті якості, над якими ще потрібно працювати. Дівчата щиро бажали вихованці щасливої долі та здійснення найзаповітніших бажань. Чаювання при свічках створило теплу атмосферу родинного свята.

 

Свято іменинників осені

            

 З метою формування творчих здібностей вихованок, виховання поваги один до одного, почуття колективізму, доброзичливості 24 листопада відбулося Свято іменинників осені. 4 вихованки – Сліпець Валерія, Боцюн Надія, Павлишіна Сімона, Ханіна Валерія та заступник директора з навчально-виховної роботи Тріщенко Любов Миколаївна відзначили свій День народження у вересні, жовтні та листопаді. З теплими щирими побажаннями до іменинниць звернулися ще раз вихованки та педагоги у формі ліричних пісень та музичних відео-презентацій. Цікаві ігри дозволили кожному поринути у дитинство, виявити свою кмітливість та креативність. Солодкий стіл зі святковим пирогом та цукерками став завершальним етапом свята.

«Пам’яті не згасне свіча»

             

      З метою ознайомлення учнів з трагічним минулим нашої країни, формуванням щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянської відповідальності за його майбутнє, вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом людей у професійному училищі соціальної реабілітації м. Охтирки проведено наступні заходи: приспущення Державного Прапора України з траурною свічкою; урок пам’яті  «Пам’яті не згасне свіча», присвячений темі Голодомору 1932-1933 років із вшануванням жертв трагедії хвилиною мовчання; тематична виставка літератури у бібліотеці училища «Трагічна пам’ять поколінь»; тематична виставка в кабінеті історії «Чорний смуток тридцять третього»; інформаційний стенд  «Голодомор на Сумщині»; інформаційна стіннівка «Скорботні роковини голодомору»; тематична експозиція «Пам’ятаймо», запалення свічки пам’яті; коментований перегляд кінофільму «Жовтий князь».

«Міжнародний день відмови від куріння»

            

          З метою формування здорового способу життя, запобігання шкідливим звичкам, виховання бережливого ставлення до свого організму  20 листопада у рамках Міжнародного дня відмови від куріння вчителем хімії Гмирею О.М. проведено ряд заходів:

  • флеш-моб «Жах!»;

  • інформаційна стіннівка, на якій учні змогли продемонструвати своє бачення проблеми тютюнопаління серед підлітків та шляхи подолання цього негативного суспільного явища;

  • анкетування «Твоє ставлення до куріння»;

  • ознайомлення з Антитютюновою хартію, інформаційним матеріалом «Тютюнова статистика України»;

  • розгадування кросвордів.

Учні ще раз переконалися у шкідливості тютюнопаління та зробили відповідні висновки.

«Здоровим бути – модно!»

            

          17 листопада вихователем Більченко М.В. проведена інтерактивна година з елементами тренінгу «Здоровим бути – модно!» з метою формування здорового способу життя, виховання розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті, мотивації до активної громадської життєвої позиції. За допомогою вправ «Комплімент по колу», «Циферблат життя», вікторини «Формула здоров’я» та інших форм та методів учні прийшли до висновків, що здоров’я кожного з них у власних руках і що щаслива людина – здорова людина.

          На засіданні клубу «Феміна», очолюваним вихователем Зінченко В.В., обговорювали питання відповідальності як здатності робити вибір і відповідати за його наслідки.

«Толерантність – запорука успіху»

            

До Дня толерантності з метою розвитку вміння аналізу, прийняття рішень, вибору правильної позиції, виховання чуйності, взаємоповаги, сприяння формування ціннісних установок на толерантне спілкування класним керівником Галицькою Л.І. проведено інтерактивну годину з елементами тренінгу «Толерантність – запорука успіху». Учні декламували поетичні рядки, присвячені толерантному ставленню, взяли активну участь в інтерактивній вправі «Чим ми схожі», пройшли тест «Чи толерантна я людина», коментували відеосюжети, зробили висновки про необхідність дотримання чотирьох правил толерантного спілкування.

Засідання методичного об’єднання 

            

Відповідно до плану роботи професійного училища соціальної реабілітації  м. Охтирки  11 листопада відбулося засідання методичного об’єднання  класних керівників та вихователів. Керівник методичного об’єднання Галицька Л.І. формою проведення засідання  обрала «круглий стіл».  Учасники  «круглого столу» (вихователі, практичний психолог закладу, заступник директора з навчально-виховної роботи) обговорили такі питання:

  • вихователь - учень: налагодження партнерства та учнівського самоврядування; системний підхід до розв’язання проблеми формування активної громадянської позиції;

  • диференціація та індивідуалізація виховання – необхідна умова розкриття індивідуальності особистості.

       Практичний психолог Буймер Н.В. у своєму виступі на тему «Конфлікти та шляхи їх подолання. Особливості конфліктної поведінки підлітків» звернула увагу присутніх не тільки на  теоретичні аспекти вирішення  цієї проблеми, а й проаналізувала виникнення окремих конфліктних ситуацій серед вихованок у вересні-жовтні 2014 року та надала рекомендації вихователям щодо організації роботи по попередженню конфліктів між учнями, конструктивному вирішенню їх у разі виникнення.

День української писемності та мови 

З метою формування розуміння того, що українська мова –скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, пробудження почуття національної гідності, виховання любові до рідної мови, України, бажання розмовляти рідною мовою до Дня української писемності та мови педагогами закладу проведено ряд заходів. Під керівництвом вчителя української мови та літератури Катрич Г.І. учні 7 листопада написали радіо диктант «Українському радіо – 90 років!»,

 

взяли участь у 1 етапі XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможцем стала учениця 10 класу Ботвінова Ірина, яка набрала 34 бали. Учні виготовили інформаційну стіннівку «Мови рідної джерело». Вихователем Максименко Н.Л. проведена вікторина «Кращий знавець української мови», переможцем стала вихованка 1 групи Ханіна Валерія.

 

«Інформація про проведені заходи з 01.11 по 07.11.2014»

            

   1 листопада з метою розвитку творчих здібностей учнів під керівництвом  вихователя Мірошниченко Т.Г. проведена виставка аплікацій із природного та прикладно-декоративного матеріалу «Чарує осінь різнобарвна».  Дівчата задіяли творчу уяву, образне мислення, виготовивши аплікації з  використанням кольорового паперу, пластиліну, листя з дерев, горіхової шкаралупи тощо.

   1 листопада з метою формування негативного ставлення до злочинних посягань та активну правомірну поведінку, усвідомлення і розуміння своїх вчинків, відповідальності за свої дії вихователем Більченко М.В. проведено годину спілкування з елементами інтерактивних методів «Виконуй обов’язки, поважай правопорядок і закон». Учні розіграли сценку за участю казкових героїв Ліні, Обов’язку, Совісті, Байдужості, після чого зробили відповідні висновки, а саме:  наслідком лінощів є обмеженість, примітивність почуттів; ледар –  користувач суспільних благ, тому для нього залишається  шлях  легкого здобуття, тобто привласнення незаслуженого, а це злочин. Обговорювали невигадані історії з життя про наслідки неправомірної поведінки. Виробили самостійно правила запобігання порушенням моральних норм.

  3 листопада з метою формування в учнів естетичної культури, розвитку творчих здібностей,  виховання почуття прекрасного вихователем Мачулою Т.В. проведена година спілкування «Осіння казка». Вихованки декламували поетичні рядки про романтичну пору року, пригадали народні прикмети про осінь, коментували відео сюжети з музичним супроводом.

   7 листопада відбулося чергове засідання клубу «Феміна», очолюваного вихователем Зінченко В.В. на тему «Відповідальність у ціннісно-смисловій сфері життя» з метою сприяння засвоєння навичок відповідальної поведінки в конкретних сферах життя, формування культури саморефлексії.

Вихованки послухали інформаційне повідомлення «Доросла позиція особистості в сфері смислів», планували програму свого життя на наступний тиждень, дописували казку «Вибір принцеси», керуючись власними життєвими принципами.

    До Дня української писемності та мови з метою розвитку пам’яті, уваги, мислення, виховання любові до мови 7 листопада вихователем Максименко Н.Л. було проведено мовно-літературну вікторину. Учениці відповідали на запитання, складали прислів’я із запропонованих фраз, відгадували мовні задачі, вигадували загадки-жарти. Кращим знавцем рідної мови та літератури стала вихованка 2 групи Ботвінова Ірина.

«Відповідальність у сфері контактів»

             31 жовтня відбулося чергове засідання клубу «Феміна» на тему «Відповідальність у сфері контактів» з метою розширення уявлення вихованок про відповідальність у фінансово-діловій сфері життя та у сфері контактів, активізації процесу самопізнання, формування мотивації на особистісний розвиток. Вправа «Зоряна карта мого життя»  дозволила дівчатам зрозуміти те, що кожна людина може досягти успіху в житті, тому що у кожного багато можливостей. Інформаційне повідомлення вихователя Зінченко В.В. «Доросла позиція особистості у сфері контактів»  поповнило знання учнів про емоційне і соціальне здоров’я, психологічні правила для розвитку дорослої позиції. Учні зробили висновки про те, що слід застосовувати для себе власну систему заохочень та покарань з метою найкращого виконання запланованого.

«Героям духу та героям Майдану»

     

      27 жовтня з метою формування у вихованок національної свідомості і людської гідності, патріотичного почуття, розвитку вміння декламувати поетичні твори  вихователем Мірошниченко Т.Г. був проведений вечір пам’яті «Героям духу та героям Майдану». Учениці коментували відео сюжети «А я живий…», «Пам’яті загиблим на Майдані», «Гей, пливе кача…», «Мамо, не плач. Я повернусь весною…» та інші.  Слухали поетичні рядки Людмили Максимлюк, Назара Гузія, Андрія Любка, Оксани Боровець та інших народних поетів, які присвятили поезії загиблим повстанцям «Небесної сотні». Вихованки висловлювали власні думки з приводу подій 21 лютого 2014 року,  захоплювалися величчю духу справжніх патріотів. Насамкінець  запалили свічки і помолилися за те, щоб в Україні настав мир, спокій, розпочалися зміни на краще, ті зміни, за які боролися і загинули герої Майдану.

День визволення України від німецько-фашистських загарбників

             

         З метою формування ціннісного ставлення учнів до  історії українського народу, героїв Великої Вітчизняної війни, виховання патріотизму  25 жовтня до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників відбулася зустріч вихованок закладу з працівником Охтирського краєзнавчого музею Калюжною Н.Г., яка розповіла вихованкам про  визволення Охтирського краю від ворогів, торкнулася подій Курської дуги, навела  статистичні дані про кількість загиблих у роки війни.

         Учениці декламували вірші про Велику Вітчизняну війну, виступали з інформацією про події, які відбувалися на Україні, коментували відео сюжети  про учасників воєнних подій, які були родом з Охтирщини. Хвилиною мовчання пом’янули тих, які віддали життя за мирне небо над головою для своїх нащадків.

«Прощальний вечір з Давиденко Дінарою»

             

               З метою формування дружнього колективу, ціннісного ставлення до особистості, виховання в дітей почуттів взаємоповаги, взаємопідтримки 24 жовтня вихователем Зінченко В.В. та за участю вихованок був проведений прощальний вечір з Давиденко Дінарою.

               Багато теплих душевних спогадів, пов’язаних з училищним життям дівчини, прозвучало протягом заходу. Вправи з елементами тренінгових технік  «Ти мені подобаєшся тому, що…», «Мені тебе не буде вистачати тому, що…», «Що з собою візьму у подальше життя», «Кроки до дорослого життя», перегляд відео сюжету «5 подій,  які найбільше запам’яталися», презентації «Моє життя в училищі», створення «Дерева побажань» - ці та інші форми виховної роботи дозволили пригадати найкращі епізоди з життя Діни в закладі та почути її вдячність усім дітям та педагогам за безцінні моменти радості нових відкриттів. Чаювання з пирогом у вигляді серця підкріпило надію кожного про щасливе майбутнє Дінари.

          Захід пройшов тепло і душевно. Запам’ятався щирістю і відкритістю дитячих сердець.

«Міжнародний день ООН»

       

      З метою виявлення рівня знань учнів щодо законодавства України з прав дитини, Конвенції ООН про права дитини, розширення знань учнів щодо створення та діяльності організації ООН, її принципів діяльності, розвитку в них вміння самостійно робити висновки та аналізувати їх, формування в учнів навичок використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій, зорієнтування дітей, куди і до кого звертатися при вирішенні проблем порушення їх прав 20 жовтня вихователем Мачулою Т.В була проведена інформаційна година до Міжнародного дня ООН.

Діти підготували виступи-повідомлення про Загальну декларацію прав людини, Конвенцію про права дитини. Вихователь запропонувала переглянути навчальну презентацію «Конвенція ООН про права дитини – головний міжнародний документ щодо захисту дітей». Вихованки активно обговорювали  права та обов’язки дитини, наводили приклади з власного життя, дискутували. Мозковий штурм «Чи доцільно обмежувати деякі права дитини» дозволив учням прийти до висновку, що деякі обмеження, які застосовують до дітей батьки та педагоги,  приносять для них більше користі, ніж шкоди. Конкурс малюнків та створення інформаційного бюлетеня завершили захід.

         Вихованки ще раз переконалися у тому, що від народження вони мають певні права, які гарантовані і захищаються державою, які діти  повинні знати й реалізовувати щодня і пам’ятати про те,  що їхні права не повинні порушувати права інших. Прийшли до висновку, що незнання закону не звільняє нікого від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність.

«Відповідальність – стан причини»

     

        17 жовтня відбулося засідання клубу «Феміна», очолюване вихователем Зінченко В.В., присвячене  темі «Відповідальність – стан причини». З метою розширення уявлення дітей про дорослість, сприяння усвідомлення ними власної позиції, розвитку уміння об’єктивно оцінювати себе, мислити критично та позитивно, формування мотивації на особистісний розвиток, було проведено міні-лекцію «Твоя доля: у чиїх вона руках».  Вправи «Лінія – до, лінія -  після», «Пастки безвідповідальності», «Я росту», рефлексія «Твоя думка» дозволили кожній вихованці висловити власні думки щодо особистої відповідальності, оцінити готовність до дорослого життя, подискутувати з приводу сформованих навичок оминати «підводні камені», що зустрічаються на шляху дітей щодня.

Зустріч з депутатом Верховної Ради
Купрейчик Іриною Валеріївною

     

       15 жовтня відбулася зустріч з депутатом Верховної Ради Купрейчик Іриною Валеріївною. Вихованки училища вже мали нагоду поспілкуватися в дружньому колі з цією цікавою жінкою, яка наводила приклади з власного життя щодо подолання труднощів і перешкод на шляху до здійснення своєї мрії.

       Ірина Валеріївна розповіла учням цікаві історії з особистого досвіду, вислухала думки вихованок, відповіла на їхні запитання, презентувала солодкі подарунки.

      Зустріч залишила приємні  враження від спілкування з Купрейчик І.В.: дівчата отримали поради від успішної жінки та позитивний настрій.

«Козацькому роду нема переводу»

              

               11 жовтня з метою розширення знань учнів про життя запорізького козацтва, виховання поваги до героїчного минулого наших предків, любові до рідного краю до Дня українського козацтва класним керівником Галицькою Л.І. була проведена інтерактивна інформаційна  година «Козацькому роду нема переводу». За допомогою мультимедійної презентації «Витоки свята Покрови» учні здійснили народознавчий екскурс у Х століття у храм міста Константинополя, де зберігалася риза Божої Матері, а також  її головна покрова.

            14 жовтня православні українці називають днем Покрови Пресвятої Богородиці. Саме її вважали своєю покровителькою козаки. Вихованки підготували інформаційні довідки про звичаї козацької громади. Пограли в ігри на спритність, швидкість та дотепність («Угадай гетьмана», «Як козак їсть, так і працює», «Марш джур» та ін.).

«Дорослість – це відповідальність»

     

          10 жовтня відбулося засідання клубу «Феміна», очолюване вихователем Зінченко В.В. на тему «Дорослість – це відповідальність» з метою розширення уявлення вихованок про дорослість, формування навичок про відповідальність за власне здоров’я, формування власного розуміння відповідальності, сприяння усвідомлення учнями реальної картини власної відповідальності, розвитку уміння об’єктивного оцінювання себе, мислити критично, позитивно, формування мотивації на особистісний розвиток, створення умов для розвитку і саморозвитку, внутрішньої відповідальності.

Учні послухали притчу «У мене немає часу». Підбирали  асоціації-рухавки до поняття «дорослість».  Бесіда з елементами диспуту «Відповідальність: як я її розумію» дозволила кожній вихованці розширити уявлення про власну відповідальність. Вправа «Найкраще-найгірше» сприяла розвитку уміння оцінювати себе, свої вчинки, нести відповідальність за них.

День працівника освіти

     

3 жовтня з метою вшанування працівників училища, розвитку творчих здібностей учнів, виховання поваги до вчительської праці відбувся концерт, присвячений Дню працівника освіти. Багато теплих, величальних слів подяки прозвучало педагогічним працівникам, людям нелегкої, але такої почесної і важливої професії. Директор училища Гмиря О.М. звернулася до присутніх з вітальними словами, згадавши учителів Сумщини, які зі зброєю в руках захищають Вітчизну у ці нелегкі для країни дні. Хвилиною мовчання пом’янули тих, хто віддав своє життя заради миру у країні.

                  Діти у жартівливій формі показали один день життя у закладі. Гумористична сценка - діалог Отелло і Дездемони (подружжя вчителів) у виконанні новоприбулих вихованок підняв настрій присутнім. Учительська Доля і Мрія довго дискутували між собою . Урешті-решт зійшлися на тому, що мрії повинні обов’язково здійснюватися. Мультимедійна презентація «Учительська мрія» дозволила кожному дізнатися, про що мріють працівники закладу. Гості зі Сходу побажали щастя всім педагогам, виконавши запальний таок і пісню. Насамкінець діти зі сцени побажали всім присутнім миру у світі, країні, закладі, душі кожного і виконали танцювально-вокальну композицію «Аист на крыше».

«З рабства до дому дорога важка»

     

     6 жовтня вихователем Максименко Н.Л. була проведена інформаційна година з коментованим переглядом відео сюжетів «З рабства до дому дорога важка». Метою заходу було ознайомлення учнів з різними формами рабства, застереження дівчат від небезпечних ілюзій розбагатіти на закордонних заробітках, попередження про особливу небезпеку, що чатує на жінок, які виїжджають за кордон на роботу чи за шлюбним оголошенням, підвищення рівня правових знань.

       Учні-екперти навели сумну статистику щодо міграції населення України, її причини та про тих, хто входить до групи ризику. Вихователь познайомила з формами сучасного рабства, шляхами повернення додому. Діти почули про міжнародний правозахисний центр «Ла Страда», який допомагає повернутися на батьківщину тим, хто потрапив у біду. Переглянули відео сюжети – звернення жінок, які стали жертвами торгівлі людьми, до всіх  із закликом шукати роботу відповідно до своїх знань, розуму, уподобань.          Укінці заходу кожна вихованка зробила висновки про те, що не слід шукати легких грошей за межами країни, а працювати на благо батьківщини, цінуючи власне здоров’я і життя.

«Вірю, надіюсь, люблю»

     

30 вересня з метою розвитку вмінь учнів аналізувати свої вчинки і вчинки інших людей, виховання поваги до традицій свого народу  вихователем Більченко М.В. була проведена година спілкування «Вірю, надіюсь, люблю». Мова йшла про духовність людини, яка формується на вірі, надії та любові. Вихованки висловлювали власні думки щодо віри в те, що добро завжди перемагає зло, в те, що Україна буде  процвітати. Згадали День усиновлення, який відзначається у цей день та знаходиться під покровом святих Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Звучали вірші про любов і надію. Усі зробили висновок, що неможливо жити у світі без віри, надії і любові.

"День Знань"

     

1 вересня у професійному училищі соціальної реабілітації м. Охтирки відбувся День Знань, який віддавна став для всіх школярів країни традицією. Урочисту лінійку відкрила виконуюча обов’язки директора заступник директора з навчально-виробничої роботи Козій Н.І. Вона привітала медпрацівників та вихованок з чудовим святом, висловила подяку всім педагогам за добросовісну працю, відданість своїй справі і дітям. А учням побажала сміливого освоєння нових знань, відмінних оцінок у новому навчальному році та досягнення своєї мети у житті.

Зі словами привітання до учнів звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи Тріщенко Л.М., побажала їм успіхів у навчанні та наполегливості у досягненні своїх мрій.

На святі відзначили кращих учнів, нагородили їх грамотами та подяками.

Продовжилося свято у кабінеті історії, де відбувся перший урок за темою «Моя Україна – єдина країна» з метою формування в учнів громадянських якостей, почуття гордості за Україну, її історію шляхом ознайомлення вихованок із етапами становлення української державності, формування національної свідомості, активної громадської позиції, виховання поваги до інших людей. Урок був проведений з використанням інтерактивних технологій. Учні виступали, декламували поетичні рядки, створили плакат «Нас не роз’єднати», написали правила життя і поведінки для громадян України та звернення до Президента України, згадали найвидатніших українців, які увійшли в історичну пам’ять, у душу українського народу. Звучали пісні про єдність України, її багатства та красу. Відверто говорили про події на сході України, причини військових конфліктів. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за щасливе майбутнє нашої держави.

Новий навчальний рік розпочався гарячою вірою вихованок та працівників училища у світле майбутнє, мирне небо над головою та впевненістю у тому, що український народ зробить усе можливе, щоб у нашій країні запанував мир і спокій.

Звіт про роботу табору праці та відпочинку
за липень 2014 року

На виконання наказу управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 22.05.2014 №284-ОД «Про організацію  оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей, учнівської та студентської молоді влітку 2014 році», відповідно до Статуту професійного училища соціальної реабілітації з метою створення належних умов для забезпечення змістовного відпочинку, оздоровлення та дозвілля, зайнятості  вихованок закладу у літній період на базі професійного училища соціальної реабілітації  організовано роботу табору праці і відпочинку. Протягом липня педагогічними працівниками закладу було проведено заходи художньо-естетичного, фізкультурно-спортивного, екологічного, правового, громадянського, народознавчого, морально-етичного напрямів. Конкурси «Країна, в якій я живу», «Віршознай»), вікторини («Що ти знаєш про природу рідного краю», «Світ кіно», «Народознавче лото», «Для тих, хто любить творчість і просто для допитливих», «Я обираю здоров’я, а ти?», «У гостях у казки», «Юні правознавці»), інформаційні години («Калина – символ України»), усні журнали («Зелена аптека», «Рідний край, де ми живемо»), ігри (гра-мандрівка «Ключ старого лісу», інтелектуальні ігри «Флора і фауна нашого подвір’я», «Світ казок», ігри-вікторини «У нашім серці Україна», «У світі тварин і птахів»), години спілкування («Світ моїх захоплень», «Твоє життя – твій вибір»), народознавчі години («Ой на Івана, ой, на Купала»), турніри (лицарський турнір ввічливості), пізнавальні інтерактивні години («Толерантність – двері назустріч у світ», «Не скупіться, люди, на добро»), розважальні програми («Музика у нашому житті», «Знайди скарб») тощо.

Вихователем Бєлокопитовою Н.В. було проведено відкриття табірної зміни «Завітаймо у табір», під час якого діти ознайомилися з правилами поведінки в таборі. Відбувся святковий концерт, ігро-дискотека. Вихованки двох загонів змагалися у конкурсах емблем, пісень та оформлення газет. Під час заходів проведено бесіди, інструктажі з техніки безпеки, протипожежної безпеки

З метою формування практичних навичок самопізнання, усвідомлення норм групової взаємодії, власної відповідальності за майбутнє практичним психологом Буймер Н.В. проводився ряд заходів  щодо розвивальної та колекційної  роботи з учнями .

З метою заохочення до покращення дисципліни були здійснені екскурсії до міста кращих вихованок закладу. Новицька Софія, Ханіна Валерія, Ботвінова Ірина, Баканіна Яна, Павлишіна Сімона, Давиденко Дінара, Боцюн Надія відвідали мальовничі куточки міста, побачили архітектурні окраси, поласували морозивом у кафе.

27 липня бібліотекарем Дзюбенко Н.О. та завідуючою Охтирською міською бібліотекою Фомічовою А.М. була проведена розважально-інтелектуальна мандрівка «Хто харчуватись добре буде, про негаразди всі забуде».

Щонеділі проводилися зустрічі з педагогами-християнами м. Суми та м. Полтави.

Звіт про роботу табору праці та відпочинку
за серпень 2014 року

 

З метою створення належних умов для забезпечення змістовного відпочинку, оздоровлення та дозвілля, зайнятості  вихованок закладу у літній період на базі професійного училища соціальної реабілітації  організовано роботу табору праці і відпочинку протягом серпня педагогічними працівниками закладу були проведені:  вікторини («Вихованим бути модно», експрес-вікторина «Літня», «Усе, що я знаю про квіти», «У світі моди», «Подорож країнами світу», «Мультиплікаційна», «Обряди різних народів світу»), конкурси (конкурс виробів з природного матеріалу «Природа, творчість, фантазія», конкурс виробів з непотрібних предметів, «Господинька», конкурс малюнків «Моя мрія кольорова», конкурс акторської майстерності, конкурс ескізів оформлення кімнат у гуртожитку), ігри («Подорож у світ бізнесу»), інформаційно-пізнавальні години («Великі загадки космосу», «Слухняним бути модно»), брейн-ринги («Справжній турист»), лекції («10 правил справжньої леді»), тестування («Чи схильна ти до фантазії», «Чи наділена ти жіночою чарівністю») тощо.

У рамках організації дозвілля  учнів було проведено конкурсно-розважальне шоу «Міс табору 2014». 7 вихованок демонстрували свої інтелектуальні, акторські, творчі здібності. Презентували вироби декоративно-прикладного мистецтва, створені власноруч, оригінально знайомили присутніх у залі зі світом своїх захоплень, майстерно оформлювали овочеві композиції. Переможницею стала виховагка Ханіна Валерія.  

З метою збагачення знань учнів про історію та сьогодення України, виховування патріотизму та любові до своєї Батьківщини, до її народу було проведено інтерактивну годину «Україні незалежній  - 23». З вуст дітей лунали патріотичні вірші, звучали ліричні пісні. Діти мали змогу пригадати перші кроки становлення України як незалежної держави, порівняти поривання українців до свободи у минулому та сьогоденні, прийти до висновку, що Україна — велика єдина країна, яка стала на шлях побудови нового демократичного суспільства у когорті європейської родини, тому від кожного  залежить її майбутнє.

За участю працівників читального залу ЦМБ  проведено народознавчу годину «Українська хустка - берегиня вроди». Майстер-клас із зав’язування хустки, мультимедійна презентація «Хустки і хустини в народному побуті», обрядові ігри з використанням хустки дозволили учням дізнатися багато цікавої інформації про використання хустки у побуті українців.

З метою стимулювання вихованок закладу було здійснено екскурсію до міста Тростянець. Діти відвідали експозицію «Музей шоколаду», садибу Л.Є. Кеніга – садибу-манеж «Круглий двір», унікальний пам’ятник архітектури XVIII століття. В урочищі Нескучне вихованки мали змогу погуляти у мальовничому дендропарку. Насамкінець дівчата відчули неповторний смак джерельної води біля каплички Цілителя Пантелеймона.

Щонеділі проводилися зустрічі з педагогами-християнами м. Суми та м. Полтави.

З метою стимулювання 2 вихованки Ботвінова І. та Новицька С. здійснили екскурсію до краєзнавчих куточків Охтирки разом з батьками.

bottom of page